محمد حاجی حسینی نویسنده و شاعر طنز پرداز پیشکسوت رادیو آسمانی شد

محمد حاجی حسینی نویسنده طنز و فکاهه«صبح جمعه با شما » رادیو به دیار باقی شتافت.

به گزارش روابط عمومی معاونت صدا، محمد حاجی حسینی سال ۱۳۰۸ در روستای کن به دنیا آمد و در دوران کودکی از محضر دایی خود «حسین مجرد» که از طنزپردازان مشهور بعد از دوران مشروطه بود تجربه کرد. او از سن ۱۵ سالگی به سرودن اشعار طنز و فکاهه پرداخت و با نشریات قدیمی و جدید‌تر طنز همچون توفیق، گل آقا، خورجین فعالیت داشت . در این نشریات به خصوص گل آقا بحر طویل های جالبی از او منتشر می شد . او از دوستان قدیمی کیومرث صابری مرحوم «گل آقا» بود.
همکاری مرحوم حاجی حسینی از سال ۱۳۵۲ با رادیو آغاز می ‌شود که پس از وارد شدن به این رسانه با تمام بخش ‌های آن ارتباط تنگاتنگی بر قرار کرد و آثار فراوانی از خود بر جای گذاشت.ترانه معروف«سلام کوچولو» یکی از سروده های وی است که برای گروه کودک رادیو سروده است.همچنین از سال ۱۳۶۴ با برنامه «صبح جمعه با شما» همکاری خویش را در بخش طنز ادامه داد به طوری که در برنامه‌های «قند و نمک» و ۱۳ سال برای «جمعه ایرانی» مطلب می‌نوشت.شعرها و ترانه های خیلی معروفی را سرود.

محمد حاجی حسینی
محمد حاجی حسینی

«بهارستان طنز»«بحر طویل» ، «فال حافظ» و «طنز سیاسی» با مشارکت طنز پردازان از آثار اوست که به همت معاونت پژوهش صدا و با کمک انتشارات سروش منتشر شده است.
مراسم تشییع پیکر مرحوم مغفور نویسنده و شاعر طنز پرداز و پیشکسوت استاد محمد حاجی حسینی امروز یکشنبه ۲۴ شهریور ساعت ۱۶ از حسینه الغدیر واقع در کن ، محله اسماعیلیان به سمت امامزاده جعفر(ع) برگزار شد و پیکر نحیفش در خاک آرام گرفت.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + شانزده =