رکوردشکنی «روباه‌ها» در حراج کریسیز

تابلو «روباه‌ها» رکورد گران ترین اثر فروخته شده فرانتس مارک را جا به جا کرد.

رکوردشکنی «روباه‌ها» در حراج کریسیز|سرزمین هنر|هنرهای تجسمی

ایسنا: تابلوی نقاشی «روباه‌ها» اثر فرانتس مارک نقاش آلمانی به گران ترین اثر فروخته شده در جریان حراجی اخیر آثار هنری قرن بیستم و بیست و یکم کریستیز تبدیل شد.

این تابلوی نقاشی سال ۱۹۱۳ خلق شده است. پس از آنکه از سوی یک موزه آلمانی به وارثان یهودی آن بازگردانده شد، در حراجی به مزایده گذاشته شد.

شاید این محتوا را نیز دوست داشته باشید

تابلوی نقاشی «روباه‌ها» سال‌ها در موزه‌ای واقع در دوسلدورف به نمایش گذاشته می‌شد. مسوولان این موزه این تابلوی نقاشی را به عنوان هدیه از یک مجموعه‌دار خصوصی دریافت کرده بودند. پیش از اینکه «روباه‌ها» به مالکیت موزه دربیاید، این نقاشی به یک بانکدار آلمانی و یهودی تعلق داشت. این بانکدار پس از خروج از یک اردوگاه کار اجباری برای فرار به شیلی و فراهم کردن هزینه مهاجرت به ناچار «روباه‌ها» را فروخت.

مسئله استرداد این تابلوی نقاشی سال‌ها مورد بررسی قرار گرفت تا اینکه در نهایت سال گذشته به وارثان اصلی بازگردانده شد.

تابلوی نقاشی «روباه‌ها» در جریان حراجی اخیر کریستیز به قیمت ۴۲.۷ میلیون پوند معادل ۵۷ میلیون دلار فروخته شد. ارزش تقریبی این نقاشی حدود ۳۵ میلیون پوند معادل ۴۶.۸ میلیون دلار برآورد شده بود. با به فروش رسیدن «روباه‌ها» رکورد گران ترین‌ اثر فروخته شده فرانتس مارک شکسته شد.

پیش از این تابلوی نقاشی که سال ۲۰۰۸ از این هنرمند به قیمت ۲۴.۲ میلیون دلار فروخته شده بود، به عنوان گران‌ترین اثر او شناخته می‌شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + 1 =