رونمایی از پوستر بیست و نهمین سالگرد شهادت سید مرتضی آوینی

پوستر بیست و نهمین سالگرد شهادت سیدمرتضی آوینی در تالار شهید آوینی رونمایی شد.

رونمایی از پوستر بیست و نهمین سالگرد شهادت سید مرتضی آوینی|سرزمین هنر|سینما

پوستر بیست و نهمین سالگرد شهادت سید مرتضی آوینی در مراسمی با حضور سید محمد نادری رییس بنیاد فرهنگی روایت فتح، مهدی متولیان دبیر ستاد بزرگداشت، محمد حبیبی مدیر انجمن تجسمی انقلاب و دفاع مقدس، داود مرادیان مدیر گروه مستند روایت فتح و تنی چند از مدیران ارشد بنیاد فرهنگی روایت فتح در تالار شهید آوینی این بنیاد رونمایی شد.

برگزاری همایش سالگرد شهید آورینی

در این مراسم مهدی متولیان ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های چند ماه گذشته ستاد اعلام کرد: مراسم سالگرد امسال به دلیل رعایت پرتکل های بهداشتی و همچنین پیش‌بینی‌های جوی و آب و هوایی در سالن خلیج‌فارس باغ‌موزه انقلاب و دفاع مقدس برگزار خواهد شد.

وی در خصوص برنامه‌های بیست و نهمین سالگرد گفت: امسال که شکر خدا تب کرونا فروکش کرد و آمار ابتلا به حداقل ممکن رسید، تصمیم گرفتیم مراسم سالگرد شهید آوینی را مانند سنوات سابق به‌صورت یک همایش متمرکز برگزار کنیم، اما درعین‌حال احتیاط‌های لازم را هم داشته باشیم. ازجمله اینکه مهمانان مراسم امسال از هنرمندان و پیشکسوتان روایت فتح هستند و از دعوت عمومی که معمولاً با استقبال گسترده‌ مردم روبه‌رو می‌شد، پرهیز کردیم. این برنامه امسال در همان سالروز شهادت آقای آوینی در سالن باغ‌موزه‌ دفاع مقدس برگزار خواهد شد و شامل سخنرانی و تقدیر خانواده‌ شهدا و خانواده هنرمند فقید جهانگیر خسروشاهی است.

شاید این محتوا را نیز دوست داشته باشید

متولیان درباره شعار «هنر برای وصول به‌حق» که سال گذشته نیز شعار محوری مراسم بود ابراز داشت: بنیاد فرهنگی روایت فتح در رویکرد جدید خود تلاش می‌کند تا درزمینه های مختلف خود به تجربه‌ها و آرای شهید آوینی برگشت داشته باشد. به نظرم این بهترین کاری است که به‌عنوان گرامیداشت شهید باید انجام بشود و در اصل تمامی فعالیت‌های هنری و تولیدی بنیاد باید متأثر و خط گرفته از نظریات و تأملات عمیق ایشان در حوزه‌ هنر باشد و ما داریم تلاش می‌کنیم که به این هدف برسیم. نمونه‌ این عزم هم انتخاب شعار هنر برای وصول به‌حق است که در این همایش به‌عنوان خط‌ مشی روایت فتح انتخاب‌شده و مستقیماً از مباحث شهید آوینی درباره‌ هنر برداشت‌شده.

تشکیل دبیرخانه دائمی ستاد بزرگداشت شهید آوینی

وی همچنین به تشکیل دبیرخانه دائمی ستاد بزرگداشت شهید آوینی نیز اشاره کرد و گفت: اگرچه این برنامه روال هرساله‌ای است که بنیاد خودش را در برابر آن موظف می‌داند، اما مرکز مطالعات و رصد بنیاد روایت فتح مسیری را در پیش‌گرفته که در عمل به نحوی دبیرخانه‌ بزرگداشت شهید آوینی است، چراکه پژوهش‌ها و مطالعات این مرکز همانگ و همسو با آرا و نظریات شهید آوینی طراحی می‌شود و خروجی‌های آن برای آن هدف اصلی که عرض کردم، کاربردی می‌شود. ما در مرکز مطالعات در مسیر برنامه‌ای کلی حرکت می‌کنیم.

اول تولید پژوهش و مقالات پژوهشی کاربردی در راستای نیازهای تئوریک و مدیریتی بنیاد روایت فتح که همه با گوشه چشم و الهام گرفتن از آراء و ایده‌های شهید شکل می‌گیرند، به‌خصوص که سعی می‌کنیم بیشتر از همکاری پژوهشگرانی استفاده کنیم که با آثار و نگرش شهید آوینی درزمینه‌ هنر آشنایی و به آن اشراف دارند.

دوم برگزاری محافل و نشست‌های علمی که در کنار این پژوهش‌ها این قبیل مباحث نظری و چالشی در حوزه‌ هنر را مطرح و بررسی کنند.ان‌شاءالله که بتوانیم در بزرگداشت حقیقی یک متفکر شهید و بهره‌برداری کامل از این سرمایه‌ی فکری باارزش و بزرگ موفق شویم.

بیست و نهمین مراسم سالگرد شهید سید مرتضی آوینی با همت بنیاد فرهنگی روایت فتح و همزمان با سالروز شهادت ایشان شنبه ۲۰ فروردین‌ماه در سالن خلیج‌فارس باغ‌موزه انقلاب و دفاع مقدس برگزار می‌شود.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

21 + = 22