تحول در کیفیت پخش تصاویر شبکه باران با آغاز رسمی پخش کیفیت برتر (HD )در صدا و سیمای مرکز گیلان

آیین بهره برداری رسمی فرایند پخش HD(کیفیت برتر) شبکه باران  همزمان با میلاد پر برکت امام حسن مجتبی(ع)،  باحضور دکتر جبلی رییس و معاونان رسانه ملی، به صورت ویدیو کنفرانس و با حضور محمدباقر باقرزاده مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان برگزار شد. این مراسم با حضور دختر شهید مدافع حرم حبیب روحی معطر به حضور خانواده شهدا شد.

تحول در کیفیت پخش تصاویر شبکه باران با آغاز رسمی پخش کیفیت برتر (HD )در صدا و سیمای مرکز گیلان |سرزمین هنر|تلویزیون

همزمان با میلاد پر برکت امام حسن مجتبی(ع)،  آیین بهره برداری رسمی فرایند پخش HD شبکه باران باحضور دکتر جبلی رییس و معاونان رسانه ملی، به صورت ویدیو کنفرانس و با حضور محمدباقر  باقرزاده مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان برگزارشد. استان گیلان جز دو مرکز نخست استانی کشور در ایجاد چرخه کامل HDمی باشد که با بهره گیری از دانش فنی و مهندسی متخصصان بومی حدود ۳۰ درصد از  گیلان را پوشش می دهد.

باقرزاده مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان در این مراسم  با بیان اینکه پیش از این ۱۴ شبکه سراسری تلویزیونی کشورHD سازی شده بود،گفت: امروز همزمان  شبکه های دو، قرآن، جام جم۱ و شبکه های استانی باران گیلان و سهند تبریز HD سازی شد.

وی افزود:شبکه باران با پیگیری و جذب ۴۲۰ میلیارد ریال اعتبارات استانی و ملی از سال  ۱۳۹۷ تا هم اکنون زیرساختهای لازم برای HDسازی و به روز رسانی تجهیزات رسانه استانی را فراهم کرد که تکمیل و راه اندازی واحد سیار  HD پنج دوربینه، راه اندازی استودیوهای تولید و پخش تلویزیونی HD، راه اندازی اتوماسیون تصویر HD، راه اندازی خط انتقال HDو تجهیزات آن ازجمله این اقدامات است. باقرزاده گفت:  پخش آزمایشی HD شبکه استانی باران(زمینی و ماهواره ای) در تاریخ ۱۸ آذر ۱۴۰۰ آغاز و همزمان پخش تصاویر HDشبکه باران روی ماهواره بدر با فرکانس ۱۲۳۲۲ با نرخ سرعت نمونه(سیمبل ریت) ۳۰۰۰۰قرار گرفت و  امروز ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ نیز مصادف با ۱۵ رمضان و میلاد کریم اهل بیت(ع) پخش HD به طور رسمی آغاز شد.

مدیرکل رسانه استانی در ادامه بر ارتقای تولید محتوا علاوه بر توجه به زیرساخت ها و اچ دی سازی تاکید و تصریح کرد: با تقویت جریان مطالبه گری انقلابی ، همراهی با  جبهه فرهنگی  و توسعه فرهنگ کار و تلاش امیدواریم که شاهد محتوای فاخر تر باشیم.

خانواده های شهدا ولی نعمتان ما هستند

دکتر جبلی رییس رسانه ملی ضمن تقدیر از مدیر کل و همکاران مرکز گیلان و تقدیر از حضور دختر شهید مدافع حرم گفت:خانواده های شهدا ولی نعمتان ما هستند و امید است که بتوانیم در خدمت به آنها هر چه در توان داریم تقدیم کنیم.

وی ضمن تبریک برخورداری شبکه باران از نعمت کیفیت برتر پخش تصاویر افزود: طبیعت زیبای گیلان اقتضای بهتر و زیبا تر دیده شدن را دارد و از آن مهم تر کیفیت محتواست و امیدواریم با ارتقای کیفیت در محتوای شبکه های مختلف خدمت بهتری به هموطنان عزیزمان ارائه دهیم.

در پایان با دستور دکتر جبلی رییس رسانه ملی کیفیت پخش شبکه باران با کیفیت برتر(HD)روی آنتن قرار گرفت.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + = 17