ارکستر سمفونیک تهران بدون روحانی روی صحنه می‌رود

تازه ترین کنسرت ارکستر سمفونیک تهران با رهبر مهمان نصیر حیدریان ۲۶ و ۲۷ اردیبهشت ماه ساعت ۲۱و ۳۰ دقیقه در تالار وحدت اجرا می‌شود.

آیا روحانی در اجراهای اخیر حضور خواهد داشت؟

جزئیات تازه‌ترین کنسرت ارکستر سمفونیک تهران از مجموعه‌های دولتی تحت نظر بنیاد فرهنگی هنری رودکی در حالی اعلام شده که همچنان از نحوه حضور شهرداد روحانی رهبر دائم این ارکستر در فهرست کنسرت‌های این مجموعه خبری نبوده و یک رهبر مهمان دیگر عهده دار برگزاری دومین کنسرت ارکستر در سال ۹۸ خواهد بود.

اعلام برنامه‌های کنسرت ارکستر سمفونیک تهران که طی ادوار گذشته نیز طبق یک روال معمول علاوه بر حضور شهرداد روحانی به عنوان رهبر دائم ارکستر و مدیر هنری با حضور رهبر مهمان میزبان مخاطبان بود، در شرایطی اطلاع رسانی می‌شد که این آهنگساز و رهبر ارکستر حتی در اغلب تمرین‌ها و اجراهایی که خود به عنوان رهبر ارکستر حضور پیدا نمی‌کرد.

با آغاز سال جدید و با گذشت اجرای یک کنسرت در تالار وحدت هنوز خبری از شهرداد روحانی در برنامه‌های ارکستر سمفونیک تهران نیست.

ضمن اینکه بنیاد فرهنگی هنری رودکی هم همچنان جزئیات مشخصی از فعالیت‌های ارکسترهای تحت نظر خود در سال ۹۸ را اعلام نکرده تا مخاطبان و اهالی رسانه فعلاً فقط در جریان کنسرت‌های فروردین و اردیبهشت ماه این مجموعه‌ها قرار بگیرند.

اولین کنسرت ارکستر سمفونیک تهران در سال ٩٨ با ترکیب جدیدی از نوازندگان به رهبری مهمان منوچهر صهبایی رهبر ارکستر مطرح موسیقی کشورمان روز سوم اردیبهشت ماه با ترکیب تغییر یافته‌ای از نوازندگان قدیمی و جدید در تالار وحدت تهران برگزار شد.

ارکستر سمفونی تهران - نصیر حیدریان
ارکستر سمفونی تهران – نصیر حیدریان

در این اجرا سمفونی شماره ١۹ «ونیزی» در رماژور اثر آنتونیو سالی‌یری، کنسرتو در رمینور برای ابوا و ارکستر اثر لودویک آگوست لوبرن با تک نوازی ابوا آسمان اسماعیل زاده، آداجیو؛ تم و واریاسیون برای ابوا و ارکستر با تکنوازی ابوا پارمیدا سلطانی آثاری بودند که در بخش اول کنسرت اجرا شدند. در بخش دوم نیز سمفونی شماره پنج فرانس شوبرت در سی بمل ماژور پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

حضور نصیر حیدریان به عنوان رهبر اکستر

کنسرت بعدی این مجموعه هم ۲۶ و ۲۷ اردیبهشت ماه با اجرای اورتور “اجراگر” از موتزارت، کنسرتو ساکسوفون از اریک لارسون، سمفونی شماره سه در لا مینور از  مندلسون روی صحنه می‌رود. در این کنسرت گرالد پرین فالک نوازنده اتریشی به عنوان سولیست ارکستر سمفونیک تهران را همراهی می‌کند.

اجرای بعدی این گروه روزهای پنجشنبه ۲۷ و جمعه ۲۸ خرداد با رهبری  نصیر حیدریان به عنوان رهبر مهمان در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود.. حیدریان از هنرمندانی است که پیش از این نیز همکاری‌هایی با مجموعه ارکستر سمفونیک تهران داشته است.

این هنرمند در سی و چهارمین دوره برگزاری جشنواره موسیقی فجر نیز همراه با ارکستر «رتوریک» قطعاتی را در حوزه موسیقی کلاسیک پیش روی مخاطبان قرار داد. در این کنسرت اورتور «اجراگر» از موتزارت، کنسرتو ساکسیفون از اریک لارسون، سمفونی شماره سه در لامینور اثر مندلسون از جمله قطعاتی هستند که برای مخاطبان اجرا می‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × چهار =