نودمین مراسم اسکار برگزار شد | مروری بر مراسم اهدای اسکار ۲۰۱۸
شب گذشته و بامداد ۱۴ اسفندماه ، مراسم اهدای جوایز اسکار ۲۰۱۸ در لس آنجلس ایالات متحده آمریکا برگزار شد و آکادمی علوم و هنرهای سینمایی آمریکا فانتزی عاشقانه «شکل آب» را به عنوان بهترین فیلم نودمین دوره اسکار معرفی کردند.
این مراسم همانطور که انتظار می رفت در فضایی تحت تأثیری برابری اقلیتها و زنان در صنعت سینما برگزار شد.فیلم شکل آب با گرفتن چهار اسکار از جمله بهترین کارگردانی برای گیرمو دلتورو، فیلمساز مکزیکی، بیشترین جوایز را کسب کرد.
فهرست نامزدها و برندگان اسکار ۲۰۱۸به شرح زیر است.
بهترین فیلم :
? The Shape of Water
- Call Me by Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
Get Out
Lady Bird
Phantom Thread
The Post
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
بهترین بازیگر نقش اول مرد:
? Gary Oldman برای Darkest Hour
Timothee Chalamet برای Call Me By Your Name
Daniel Day-Lewis برای Phantom Thread
Daniel Kaluuya برای Get Out
Denzel Washington برای Roman J. Israel, Esq
بهترین بازیگر نقش اصلی زن :
? Frances McDormand برای Three Billboards
Sally Hawkins برای The Shape Of Water
Margot Robbie برای I, Tonya
Saoirse Ronan برای Lady Bird
Meryl Streep برای The Post
بهترین کارگردان:
? Guillermo Del Toro برای The Shape Of Water
Christopher Nolan برای Dunkirk
Jordan Peele برای Get Out
Greta Gerwig برای Lady Bird
Paul Thomas Anderson برای Phantom Thread
بهترین فیلمنامه:
? Get Out
The Big Sick
Lady Bird
The Shape Of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
بهترین فیلنامه اقتباسی :
? Call Me By Your Name
The Disaster Artist
Logan
Molly’s Game
Mudbound
بهترین انیمیشن کوتاه
? Dear Basketball
Garden Party
Lou
Negative Space
Revolting Rhymes
بهترین انیمیشن:
? Coco
The Boss Baby
The Breadwinner
Ferdinand
Loving Vincent
بهترین قطعه موسیقی در یک فیلم :
? Remember Me در فیلم Coco
Mighty River در فیلم Mudbound
Mystery of Love در فیلم Call Me By Your Name
Stand Up for Something در فیلم Marshall
This is Me در فیلم The Greatest Showman
بهترین فیلم مستند:
? Heaven Is A Traffic Jam on The 405
Abacus: Small Enough To Jail
Icarus
Last Men In Aleppo
Strong Island
بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان:
? A Fantastic Woman
The Insult
Loveless
On Body And Soul
The Square
بهترین بازیگر مرد نقش مکمل:
? Sam Rockwell برای Three Billboards
Willem Dafoe برای The Florida Project
Woody Harrelson برای Three Billboards
Richard Jenkins برای The Shape Of Water
Christopher Plummer برای All The Money In The World
بهترین بازیگر زن نقش مکمل:
? Allison Janney برای I, Tonya
Mary J. Blige برای Mudbound
Lesley Manville برای Phantom Thread
Laurie Metcalf برای Lady Bird
Octavia Spencer برای The Shape Of Water
بهترین گریم:
? Darkest Hour
Victoria and Abdul
Wonder
بهترین تدوین:
? Dunkirk
Baby Driver
I, Tonya
The Shape Of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
بهترین جلوههای ویژه :
? Blade Runner 2049
Guardians Of The Galaxy Vol. 2
Kong: Skull Island
Star Wars: The Last Jedi
War For The Planet Of The Apes
بهترین تدوین صدا:
? Dunkirk
Baby Driver
Blade Runner 2049
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi
بهترین میکس صدا:
? Dunkirk
Baby Driver
Blade Runner 2049
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi
بهترین موسیقی متن:
? The Shape Of Water
Dunkirk
Phantom Thread
Star Wars: The Last Jedi
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
بهترین فیلم کوتاه:
? The Silent Child
DeKalb Elementary
The Eleven O’Clock
My Nephew Emmett
Watu Wote/All Of Us
بهترین طراح لباس:
? Phantom Thread
Beauty And The Beast
Darkest Hour
The Shape Of Water
Victoria And Abdul
بهترین فیلمبرداری:
? Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
Mudbound
The Shape Of Water
فیلم شکل آب
بهترین طراحی صحنه :
? The Shape Of Water
Beauty And The Beast
Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
? @honarland_ir