همایون شجریان و ماجرای سلفی با نوجوان واکس فروش در پایان کنسرت سی

کنسرت سی به پایان خود رسید و همایون شجریان  دیشب  درآستانه پایان آن با انتشار یادداشت و عکسی در وبسایت رسمی پروژه سی  نوجوان شرافتمندی را به عنوان دوست خود معرفی کرد که به سختی کار می کند و خانواده ای را سرپرستی می کند اما در عین حال به موسیقی ایرانی چنان عشق می ورزد که حاضر نیست کنسرت خواننده ی محبوبش را از دست دهد. متن یادداشت و عکس مربوطه را بخوانید و ببینید.

پایان کنسرت سی

دوستان و عزیزانم، این شب ها در خدمت شما نازنینان، از برکت وجود پرمهرتان عجیب ترین و بهترین اتفاقات زندگى را تجربه میکنم. از دورانى که در کنار شکوه بى تکرار پدر بر صحنه، با جادوى آوازش مست و مبهوت میشدم تا امروز که همچنان وقتى بر صحنه هستم زیر سایه او هستم، هر تشویقى که سهم من کردید و مى کنید را تقدیم او مى کنم که تنها قطره اى هستم پیش دریاى هنرش. یک شب دیگر کنسرت نمایش سى، سى اجرایش کامل میشود و به پایان مى رسد، و دلتنگى هاى من براى عادت دیدار و نفس شما سروران، و هنرمندان و عوامل یک دل سى فرا مى رسد.

تشکر از مردم ، دوستداران هنر ،پلیس و همسایگان

در شب هایى که گذشت، آشنایان زیادى تلاش کردند براى کنسل شدن و دوستان زیادى با آگاهى از زحمات کشیده شده و دانستن قدر شور و شوق مردم، تمام قد ایستادند تا «سى» راهش را ادامه دهد و میزبان شما دوستداران هنر و فرهنگ باشد، همچنین در ساعات اجرا، عزیزان مجموعه پلیس در نظم بخشیدن به ترافیک و عبور و مرور شهر از دل و جان مایه گذاشتند تا بی هیچ چشم داشت و منتى یار و یاورمان باشند، و همسایگان محترم که با صبر و بزرگوارى تحمل کردند صدا و شلوغى راه تا منزل شان را، که اگر لطف همگى نبود ادامه کار ممکن نبود. نمى دانم معشوق برایمان چه بخواهد، تمام سعى مان را خواهیم کرد تا در چند ماه آینده با تکرار سى در مکان دیگرى درخدمتتان باشیم.

پسربا غیرت و هنردوست شهر

و اما این پسر که در عکس مى بینید، یکی از با عشق ترین و با غیرت ترین جوانان شهرمان است، من آخرین بار ایشان را در کنسرت برج میلاد خود دیده بودم و حالا چندین بار است که در این اجراها مى بینم، چون به قول خودش از علاقه مندان من است و رفیق من. شغلش این است که گاهى در پمپ بنزین ولنجک و گاه در دیگر نقاط شهر تهران کفش واکس میزند و واکس مى فروشد. دیشب خواست تا با خودم برسانمش به میدان تجریش و هم کلام شویم، کنجکاوش شدم و همراه شدیم، در پیچ و خم سوالات فهمیدم مغرور تر از آن است که چیزی بخواهد جز یک چیز، که دوستانش باور کنند او رفیق من است و تنها همین. به پاس یک لحظه شاد شدن غمى که در عمق وجودش از من پنهان مى کرد و به پاس آن جمله که گفت مگر من مرده باشم که بگذارم مادرم و خواهرم کار کنند این عکس با او را انتخاب کردم، که دوستى با من افتخار نیست. همیشه شاد باشید و همیشه سلامت در کنار عزیزانتان.

کنسرت سی

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 2 =