نامه تکان دهنده ۳۰ بازیگر زن به معاون صدا و سیما درباره پشت پرده برنامه ها

روز گذشته سرانجام زمزمه هائی که درباره پشت صحنه خانه نشینی برخی از بازیگران زن شنیده می شد فاش شد. با انتشار نامه سی تن از بازیگران زن تلویزیون و سینما در خبرگراریها و وبسایتهای خبری ،شایعه هائی که درباره روابط پشت پرده حاکم بر برنامه سازی در تلویزیون و سینما شنیده می شد به شکلی علنی مطرح شد و فضای شبکه های اجتماعی را پر کرد. هنوز برای تحلیل این رخداد مهم اطلاعات کافی در دست نیست. از این رو فقط به انتشار متن این نامه مبادرت می کنیم .ذکر این نکته لازم است که بنا به تقاضای نویسندگان محترم این نامه اسامیامضاکنندگان فعلا محفوظ می ماند.

 بنام خداوند راستین

با عرض ادب و احترام

خدمت معاونت محترم سازمان صدا و سیما جناب آقای دکترپورمحمدی

هنرمند یعنی «جراح روح» و هنر محلی است برای درمان افکار و جهت دادن و اعتلای فرهنگ یک ملت… همان طور که لازم است یک اتاق جراحی استریل و دور از انواع آلودگی ها و ناپاکی ها باشد و تیغ جراحی باید به دست متخصصین سپرده شود عرصه هنر نیز نیاز به یک بستر پاکیزه و متخصصین دلسوز و آگاه دارد… باشد که نتیجه درست در تحقق این مهم حاصل شود!

ما جمعی از بانوان هنرمند (بازیگر) که سالیان سال در این عرصه فعالیت، تلاش و تحصیل تجربه نموده ایم و به لطف پروردگار و به قول صاحبان فن و عالمان هنر- متخصص این حرفه قلمداد می شویم- مدتی است دچار رکود شغلی و در نتیجه رکود اقتصادی گردیده ایم… و هر چه صبر و سپس تلاش کردیم تا علت این واقعه تلخ را دریابیم… کمتر بافتیم!

متاسفانه اخیراً به دلیل ورود سرمایه گذاران خصوصی و اعمال سلیقه غیراصولی این عده ناآگاه و غیرحرفه ای و در نتیجه باز شدن درهای این حرفه مقدس به روی هرکس و نبود قانون مدون و اصول درست برای انتخاب بازیگران شایسته و متخصص در اکثر آثار سینمایی و تلویزیونی… با محول شدن نقش ها به جمعی از مهمانان ناخوانده شهرت پرست که نه صلاحیت اخلاقی و نه تخصص حرفه ای را در زمینه این مهم دارند و اکثراً از پس ایفای نقش های محوله- حتی به صورت کاملاً ابتدایی هم برنمی آیند… این افراد با نامیدن خود بنام مقدس هنرمند و بازیگر با زیر پا گذاشتن اصول اخلاقی و شأن اسلامی در صفحات اجتماعی خود چهره ای دور از شأن را در اذهان عمومی نسبت به بانوان هنرمند ایرانی ایجاد کرده اند!

امیدواریم شما برادر عزیز علت حضور این افراد در لباس مقدس بازیگر که روز به روز به تعداد آنها افزوده می شود را بدانید… امیدواریم شما برادر عزیز از پشت صحنه ناسالم و غیرمطلوب اکثر پروژه های تلویزیونی باخبر باشید. از روابط آلوده و مافیای قدرتمند عده ای بی صلاحیت و شهوت پرست که روز به روز به نفوذ و قدرت ایشان برای وارد کردن چنین افرادی در صحنه مقدس تلویزیون اسلامی افزوده می شود مطلع باشید…!!

چگونه است که عده ای از بانوان بازیگر بی حاشیه- موجه و اخلاقگرا با دستمزدهای انسانی و معقول- تنها به دلیل باج ندادن به این عده سودجو و حفظ عفت و سلامت روحی و حفظ حدود و شأن حرفه ای خود به بهانه های مختلف از طرف ایشان از کار باز می مانند!! چگونه است که اکثریت بانوان موجه این حرفه به دلیل تشکیل خانواده و ازدواج که توصیه و دستور اسلام است در تلویزیون و سینمای جمهوری اسلامی- ناخواسته از میدان به در می شوند!!!

ما… جمعی از هنرمندان متخصص و موجه این حرفه- خواستار رسیدگی به شرایط نامطلوب، کم کاری و حتی گاهی بیکاری و در نتیجه جلوگیری از سرخوردگی خود در زمینه فعالیت در حرفه ای که سال ها برای آن زحمت کشیده ایم از شما تقاضای رسیدگی و توجه داریم!

ما عاشق خدمت کردن در وطن خود در جهت ارتقای سطح فرهنگ مردم عزیزمان و عاشق ارزش های اخلاقی و اجتماعی خویش هستیم و می خواهیم که باشیم… که بمانیم و خدمت کنیم!

آیا یاری دهنده ای هست که ما را یاری کند!؟؟

با احترام

آخرین خبر: فقیهه سلطانی بازیگر سینما و تلویزیون در رابطه با انتشار نامه ای به معاون سیما در خصوص بیکاری جمعی از بانوانبازیگر تلویزیون گفته است : روز گذشته این نامه را برای علی اصغر پورمحمدی معاون سیما فرستادیم که امروز از دفتر وی با من تماس گرفتند که به همراه جمعی از بانوانی که این نامه را امضا کرده اند به دفتر او برویم، البته هنوز نمی دانم که چه اتفاقی خواهد افتاد.


عکس از: getty image

3 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  سلام
  بازار از همه چیز اشباع شده
  خب بالا بازیگران همین طور است
  خود ما به عنوان یک کاسب جز با اشباع مشاغل مون عملا بیکار شده ایم چون به جای کانالیزه شدن جوانان در مشاغل تخصصی با اندک سرما به مشاغل غیر تخصصی روی می آورند
  و بعد یک مدت همان سرمایه اندک را هم از دست می دهند

 2. حسین قراگوزلو می گوید

  با سلام
  امروزدر منزل از روی بیکاری به بخشی از یک سریال تکراری که تلویزیون پخش می کرد نگاه می کردم. یهو ذهنم به موضوع تعداد کثیر بازیگران زن و مرد ایرانی معطوف شد که چگونه بدون تحصیلات آکادمیک و دیدن دوره های لازم با رانت و … در فیلمها ظاهر میشوند!
  واقعا اگر قرار است صدا و سیما که می باید بمانند دانشگاهی عمل نماید ، جایگاه هنر را بمانند برخی نامدیران در سازمانها و ارگانها ، با رابطه و رانت ، برای جارو کردن پول خدشه دار نمایند ، دیگر از سینماگران که اکثرا برای همین امر فعالیت می نمایند ، چه انتظاری می توان داشت؟!
  حال فساد که از قبل در هنر سینما و تلویزیون بوده و نقلش را بسیار نموده اند ، انتظار است که استمرار نداشته باشد که متاسفانه به انواع صور آن موجود است!
  هر چند گفتن این حرفها هیچوقت خریدار نداشته و نخواهد داشت!

 3. ناشناس می گوید

  حالا اینها از بى کارى نالانند ی از حسادت کارى و زنانه حرف میزنند یا واقعا نگران عفت اشان هستند، و خدا دانا تَر است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 4 =