مجید مجیدی: چهره هنری انقلاب اسلامی‌درسال ۱۳۹۴

در مراسم امروز در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی‌مجیدمجیدی به عنوان چهره هنر انقلاب اسلامی‌در سال ۱۳۹۴ انتخاب شد.

مجید مجیدی پس از دریافت این جایزه گفت: معتقدم هنرمندان واقعی شهدا بودند که با خون خود امنیت مرزهای کشور را پایدار نگه‌داشتند و ما در مقابل اقیانوس ارزش‌های آنها کاری نکردیم. آنها گمنام و بی‌ادعا عرصه را برای امثال ما مهیا کردند. تمام تلاش ما این بود که حاصل عمر خود را صرف کاری کنیم که به نام وجود مقدس پیامبر اکرم(ص) صرف شود.

مجیدی در ادامه با یادی از شهید مرتضی آوینی گفت: سید مرتضی آوینی به همه ما آموخت که چگونه برای باورها و اعتقادات خود بایستیم. سر فیلم «بدوک» فیلم‌ساز جوانی بودم که پناهی نداشتم ولی آقا مرتضی همچون کوه در مقابل هجمه‌هایی که به من شد، ایستاد.

شاید این محتوا را نیز دوست داشته باشید

کارگردان مطرح سینمای ایران با اشاره به فشارهایی که بعد از ساخت بدوک شکل گرفت، گفت: در دولت آن زمان (دولت سازندگی) از من بازخواست شد و از دفتر ریاست جمهوری در ۱۱ مورد، نامه‌ای برای این فیلم نوشتند که باید پاسخگو باشم. من سراغ آقا مرتضی رفتم و گفتم: من تلاش کردم گوشه‌ای از ظلم مضاعفی را که از سمت بیگانگان بر مردم سرزمینم روا می‌شود به تصویر بکشم، چگونه می‌توانم ظلم و رنجی را که به مردمم روا می‌شود ببینم و ساکت باشم. به من گفتند که “چرا سازندگی‌های کشور را تصویر نکردی؟” و آقا مرتضی جانانه ایستاد و گفت: شاعری در تاریخ نداریم که در اشعارش از سازندگی و مثلا ساخت سیلو در کشورش بگوید. هنرمند باید از رنج و سختی مردمش بگوید.

مجیدی در آخر گفت: یادم می‌آید که در همین حوزه هنری بود که فیلم‌نامه پدر و بچه‌های آسمان رد شد، ولی من از شهید آوینی یاد گرفتم که پای اعتقادم بایستم حتی اگر قرار باشد از حوزه هنری که خانه‌ خودم بود، کوچ کنم.

منبع خبر وعکس:تسنیم

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.