سید حسین حسینی توبیخ شد | گویندگی ،خبر، توبیخ و دیگر هیچ

روز گذشته خبر توبیخ و اخراج مجری توانای برنامه ی خبری پیک بامدادی رادیو ایران – سید حسین حسینی – از سوی خبرگزاری صبا -که خود پیوستگی خاصی به نهادهای قدرت و رسانه ملی دارد- منتشر شد که در سطح وسیعی در فضای مجازی انعکاس پیدا کرد.

به فاصله ی کمی از این ماجرا فایل صوتی بخشهایی از برنامه ی پیک بامدادی مورخ ۱۱ آذر ماه ۱۳۹۷ در شبکه های اجتماعی منتشر شد که ظاهراً باعث اخراج این گوینده ی سرشناس رادیو شده است.

سید حسین حسینی گوینده ی جوان و پرشور این برنامه در پاسخ به پیامک یک جانباز که از قطع بیمه ی تکمیلی خود گلایه کرده است موضوع را به اشتغال مجدد بازنشستگان در اداره های دولتی وصل می کند و در جمله ای کنایه آمیز به وضعیت اشتغال بازنشستگان طعنه می زند. اما ظاهراً این طعنه سبب می شود توبیخ و از این برنامه کنار گذاشته شود.

سید حسین حسینی
سیدحسین حسینی

هنوز هیچ مقام مسؤلی در این باره اظهار نظر رسمی نکرده است اما به نظر می رسد این تصمیم در لایه های درونی معاونت خبر رسانه ملی گرفته شده باشد .سید حسین حسینی در صفحه ی شخصی خودش در یکی از شبکه های اجتماعی در واکنش به این اقدام مسؤلان صدا و سیما نوشته است:

“هر آمدنی رفتنی داره البته ولی به شخصه همیشه فکر می کردم یک روز با فشار از بیرون سازمان ممکنه برکنار بشم ، نه از درون سازمان و به واسطه خودشیرینی برای مدیران ارشد بازنشسته”

مرور دوباره این ماجرا نشان می دهد آستانه ی تحمل مسؤلان در بوته ی آزمایش چندان امیدوارکننده نیست. هرچند لحن گفتار این مجری خوش سابقه نیز لحن مناسبی نبود و می توانست از عبارتهای بهتری هم استفاده شود که گزک به دست بهانه گیران ندهد اما شاید لازم باشد افکار عمومی خود در این باره قضاوت کننند.

به همین دلیل فایل صدای این قسمت از برنامه که در شبکه های اجتماعی فضای مجازی منتشر شده است را برای اطلاع کاربران محترم منتشر می کنیم تاخود  بشنوند و قضاوت نمایند. بخش نظرات این پست برای دریافت دیدگاههای شما کاربران عزیز مفتوح خواهد بود

در اینجا می توانید این نوار رابشنوید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − چهار =