تنهایی لیلا و طبلهای تفرقه

یکی از هشتک‌های این چند روزه هشتک “لیلا حاتمی تنها نیست” که در نوشته های فضای مجازی هنرمندان دیده می شود. این یادداشت به همین موضوع اشاره می کند.

چه کسانی و چه جریاناتی از روبروی هم قرار دادن اقشار مختلف مردم سود می‌برند؟

  • جنجالهای بعد از حرفهای لیلا حاتمی در جلسه پرسش و پاسخ فیلم خوک در کشور آلمان همچنان ادامه دارد. پنداری دست‌هایی پنهان و پیدا در کار است تا جامعه  متنوع مذهبی و سیاسی ما را هر چه بیشتر رادیکال‌تر کرده و فضا را دوقطبی کند؛ مانند آن شخصی که گفت من فیلم‌ساز این نظام هستم! گویا باید یا برای نظام فیلم بسازی یا علیه آن!

 

  • حرف‌های لیلا حاتمی در برلین باعث شده تا چند خانواده شهید مدافع حرم اعلام کنند که قصد دارند از این بازیگر شکایت کنند. سخنان لیلا حاتمی بعد از جریانات خیابان پاسداران زده‌شده بود و این شبهه پدید آمد که منظور ایشان، کدام معترضان است؟ معترضان دی‌ماه یا گلستان هفتم پاسداران؟

 

  • فارغ از اینکه صحبت‌های آن مادر شهید ربطی به اصل حرف‌های لیلا حاتمی در برلین دارد یا خیر. برخی از شخصیت‌های سینمایی که ادعای دفاع از حقوق زنان را دارد در فضای مجازی کاسه داغ‌تر از آش شده و به‌جایی اینکه فضا را آرام کنند تا سوءتفاهم‌ها برطرف شود، آتش این دعوا را شعله‌ور‌تر می‌کنند!

جالب‌تر اینکه این درگیری در فضای سینما سرعت بیشتری گرفته است. از تسویه‌حساب‌های دوران معاونت سینمایی دولت دهم تا ربط دادن بیکاری‌های برخی از کارگردانان تاریخ گذشته به شرایط آن دوران.

اینستاگرام تهمینه میلانی
اینستاگرام تهمینه میلانی
  • تهیمنه میلانی بانوی کارگردانی که با پخش سخنان آن مادر و نوشتن متنی در اینستاگرامش که طی دو ساعت چندین بار آن را تغییر می‌دهد، سعی می‌کند به خیال خودش از این بازیگر دفاع کند. این خانم کارگردان بارها در صفحه‌اش مطالبی را نشر داده و بعد آن را پاک‌کرده است. مطالبی که در شبکه‌های تلویزیونی مخالف وحدت ایران و ایرانی بازتاب داده می‌شود!

برخی دیگر از هنرمندان سینمایی که شاید شهامت (احساساتی شدن صرف) ایشان را ندارند تنها با لایک کردن نشان می‌دهند که همفکر او هستند! همیشه در زیر پست‌های این افراد جدل کلامی رخ می‌دهد تا نشان دهد که ما همه‌چیز را سیاه‌وسفید می‌بینیم.

برفرض که آن مادر شهید اشتباه می‌کند و برداشتش از حرفی حاتمی اشتباه بوده، این چه ربطی به نگرش شما درباره شهید حساب شدن ایرانی‌ها در سوریه دارد که طرز فکر خودتان را به‌جای لیلا حاتمی به مخاطبانتان القاء می‌کنید!

این افراد دانسته یا ناخواسته با دامن زدن به این‌گونه مسائل برخورد و جدل را در فضای مجازی بیشتر می‌کنند تا خوراک بیشتری برای رسانه‌های خاص بسازند و این مردم سیاست زده را از هم دورتر کنند، کاری که از یک هنرمند بعید است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + یک =