“دختر”سینمای ایران در راه “جشنواره مسکو”

جشنواره بین المللی سینمایی سالانه مسکو روز ۲۳ ژوئن مصادف با سوم تیر آغاز می‌شود. امسال فیلم “دختر” رضا میرکریمی‌، کارگردان ایرانی در بخش مسابقه ای این جشنواره شرکت خواهد داشت.

جشنواره بین‌المللی فیلم مسکو (به روسی:Моско́вский междунаро́дный кинофестива́ль) یک جشنوارهٔ بین‌المللی فیلم است که نخستین دوره آن در سال ۱۹۳۵ به دستور استالین رهبر شوروی و به عنوان رقیبی برای جشنواره فیلم ونیز برگزار شد و در حال حاضر از سال ۱۹۵۹ هر ساله به صورت منظم هرساله در شهر مسکو در پایان ماه ژوئیه برگزار می‌شود. این جشنواره یکی از معتبرترین و قدیمی‌ترین جشنواره‌های بین‌المللی سینمائی است.

ماجرای فیلم دختر بدین شرح است:آقای عزیزی سرپرست بخش تعمیرات و نگهداری پالایشگاه آبادان است و برای مراسم خواستگاری دخترش آماده می‌ شود و ستاره دختر دیگرش درهمان روز قصد سفر به تهران برای شرکت در جشن خداحافظی یکی از دوستان هم‌ دانشگاهی‌اش را دارد. پدرش به دلایلی به این سفر مشکوک است و این آغاز ماجراست….
فیلمبرداری “دختر” به مدت یک‌ ماه در آبادان انجام گرفت و البته این لوکیشن تنها شامل سى درصد از کل سکانس‌های فیلم می‌شد و هفتاد درصد دیگر فیلم در شمال تهران انجام شد.

شاید این محتوا را نیز دوست داشته باشید

فرهاد اصلانی، مریلا زارعی و ماهور الوند بازیگران اصلی این فیلم هستند. این در حالی بود که در ابتدا شایعه حضور هدیه تهرانی در این فیلم به گوش می‌رسید. اتفاقی که البته رخ نداد و نهایتاً مریلا زارعی نقش اول زن این فیلم را برعهده گرفت.

این اولین بار نیست که آقای میرکریمی‌به مسکو سفر می‌کند. در سال ۲۰۰۸ فیلم دیگر وی به نام” به همین سادگی” به عنوان بهترین فیلم جایزه “گئورگی مقدس طلایی” ۳۰ ـ مین جشنواره بین المللی سینمایی مسکو را دریافت کرد.
جایزه بهترین فیلم هفته منتقدین جشنواره فیلم کن در سال ۲۰۰۱ به خاطر فیلم “اینجا چراغی روشن است”، دیگر جایزه ای است که رضا میرکریمی‌در سطح بین المللی دریافت گرفته است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.