این بازی کثیف است !

وقتی تلگرام آمد ، چون که محدودیت‌ها اپلیکیشن‌های دیگر ، مانند واتس آپ و وایبر را نداشت به سرعت مورد استقبال مردم قرار گرفت و مهاجرتی وسیع و مثال زدنی به سوی تلگرام اتفاق افتاد . این مهاجرت با گسترش ویژگی‌های تلگرام و افزودن جنبه‌های تازه به آن به اقامت دایم بدل شد و هر روز هم به هر حال به ساکنان تلگرام افزوده می‌شود . دو امکان سوپر گروه‌ها و کانال چیزی است که در کمتر جایی این چنین کنار هم بشود آن را پیدا کرد . مخصوصا کانال‌ها که حسابی هم گل کرده اند . از حق نگذریم تلگرام کانال‌های خوبی دارد . گروه‌ها و آدم‌های خوبی برای خودشان کانال درست کرده اند و مخاطب‌های زیادی هم جذب کرده اند . این کانال‌ها گاهی حتی می‌توانند همان حس و حال وب گردی را القاء کنند ! اما مشکل زمانی شروع می‌شود که عده ای برای جذب مخاطب به کانال‌هایشان هر کاری انجام می‌دهند و این بازی کثیف از این جا شروع می‌شود . آن‌ها برای جلب توجه دروغ می‌گویند . تطمیع می‌کنند و سعی دارند از احساسات و غرایز جوانان سوء استفاده کنند ، اما تمام ماجرا به این هم  جا ختم نمی‌شود ، گسترش شایعه آن هم درباره ی بازیگران یکی دیگر از این حربه‌هاست .

فلان بازیگر در خیابان کتک خورد ، بازیگر دیگر ممنوع التصویر شد ، فیلم عروسی فلان بازیگر و … و بدتر از همه این‌ها خبر درگذشت بازیگران ، آن هم بازیگران کهنسال است و این رویدادی است تلخ و درد آور  همین چند روز اخیر شایعه ی فوت محمد علی کشاورز ، ملکه رنجبر و احمد پورمخبر در کنار خبر آلزایمر فردوس کاویانی در تلگرام منتشر شد . فکر کنید بازیگری کهنسال  که با انواع گرفتاری‌ها و درگیری‌های مختلف و مشکلات شخصی مواجه است مدام با خبر فوت خودش مواجه شود و بخواهد مدام آن را تکذیب کند . از سویی فرض کنید این اتفاق چه تاثیری بر خانواده‌های آن‌ها خواهد داشت . این بازی کثیف است .

نمی‌دانم کسانی که فقط برای جذب چند نفر به کانال و سوپر گروه خود به این شکل شایعه پراکنی می‌کنند در چه سطحی از سواد و درک و شعور اجتماعی قرار دارند ، معلوم نیست این افراد چقدر اخلاق مدار هستند و مسایل انسانی را می‌فهمند ، اما آنچه که معلوم است واکنش ما در قبال شایعه‌هایی است که با آن مواجه می‌شوید . اگر با خبری مواجه شدید ، آن را بی درنگ بازنشر نکنید . بگذارید زمان بگذرد . اگر منبع شما فقط تلگرام است ، عضو کانال چند خبرگزاری و روزنامه معتبر باشید . ببینید آن‌ها خبر را تایید می‌کنند یا نه و اگر هم به اینترنت دسترسی دارید حتما صحت و سقم خبر را پیگیر باشید . در این حالت عامل بازنشر شایعه نخواید بود و در این بازی کثیف شرکت نخواهید کرد .

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.