روزهایی با طعم شعر و عطر داستان

 گرچه دنیای مجازی یکی از ویژگی‌هایش این است که فاصله‌ها را کوتاه کند و بعد مسافت را از بین ببرد اما خرسندی ما بیشتر از آن جهت است که وب سایت هنرلند توانسته در این راه گامهای موثری بردارد و پیوندهای عمیقی بین جامعه نویسندگان،شاعران و انجمنهای ادبی و هنری،از چهار گوشه میهن عزیزمان ایران ،ایجاد کند .

از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب.

با معرفی هر نویسنده ،شاعر و یا انجمنهای ادبی انگار بال گشوده ایم تا آن خطه و همراه با اندیشمندان آن دیار کتابهایشان را ورق می‌زنیم،شعرها و داستانهایشان را می‌شنویم و یا در نشستها و محافل ادبی و هنری شان شرکت می‌کنیم.

یکی از این نشستهای ادبی، یکشنبه‌های داستانی کرمانشاهی‌هاست. دبیر این جلسات ،خانم صیدی با بزرگواری خویش گزارشی از چگونگی برگزاری این محفل ادبی برای هنرلند نوشته اند.با تشکر از این بزرگوار،از دیگر دوستان از چهار گوشه ایران و جهان- که محافل هنری و ادبی برگزار می‌کنند- تقاضا می‌کنیم تا گزارش این محافل را به پست الکترونیکی هنرلند info@honarland.ir ارسال نمایند.

با سپاس از اندیشمندان یکشنبه‌های داستانی زاگرس نشین ،گزارش سر کار خانم صیدی را تقدیمتان میداریم.

محافلتان در راه اعتلای فرهنگ و ادب و هنر این دیار پر بار باد.

.

اعضای اصلی نشست یکشنبه‌های داستانی استاد زرعی ،خانم شیخی،خانم صیدی و اقای مولایی فر هستند که خانم صیدی مدیریت صفحه وکانال یکشنبه‌های داستانی را هم بعهده دارند.اعضای دیگر، خانمها محمدی، وفایی، کرمی‌،رزمجو ،میری ، پناهی،راستاد،واقایان شهسواری،  مهندس صالحی تبار، دکتر احمد وندی،  اکبری، ابراهیمی‌ودوستان بسیار دیگری که درصفحه وکانال یکشنبه‌های داستانی حضور فعال دارند ازجمله نویسندگانی چون خانمها ریاحی. رضایی.شمس.برزویی.دکترشفیعی.وعده ای دیگر از نویسندگان وشعرای کرمانشاهی مثل استاد محمد شکری و….

جلسات بمدت سه سال توسط استاد زرعی در نشریه نقد حال وبعد از یک وقفه کوتاه مدت، دوباره طی دوسال گذشته جمعا پنج سال است که هر یکشنبه بصورت مستمر راس ساعت ۴درنیمه اول سال ودر نیمه دوم سال راس ساعت ۳بعدازظهر در مکان پایینتر از مهدیه ساختمان آقای دکتر ملکشاهی که رایگان دراختیار نشست گذاشته اند برگزار میشود. ضمنا این نشست‌ها بطور مرتب ورایگان پذیرای همه ی اهالی فرهنگ و ادب و همچنین دوستداران نحله‌های ادبی است چه عزیزانی که کرمانشاهی هستند و چه میهمان‌های گرانقدر ی که در هرجای سرزمین پهناورمان ایران عزیز، به سر می‌برند.

1 نظر
  1. عارف .ب می گوید

    با سلام
    متاسفانه این نوع گزارش ها و خبر ها در مجامع خبری فرهنگی بسیار کمرنگ شده است. دستمریزاد به تیم هنرلند و گزارشگر محترم سرکار خانم برزویی
    منتظر گزارش های دیگرتان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.