۸حرکت اصلی دوربین فیلم برداری | ویدئوی آموزشی

آکادمی آنلاین

۸ حرکت اصلی دوربین فیلم برداری | ویدئوی آموزشی | مجموعه ی چند رسانه ای سرزمین هنر با استفاده از بهترین مدرسان هنر و رسانه خدمات آموزش مجازی هنر و رسانه را به مجموعه ی فعالیتهای خود افزوده است. ویدئویی که مشاهده می کنید از جمله ویدئوهایی است که برای آموزش فیلم برداری در آکادمی آنلاین سرزمین هنر به علاقمندان تقدیم شده است.

در این ویدئوی آموزشی با این موارد آشنا می شوید.

برای دیدن فیلم کامل و شرکت در دوره‌های آموزشی آنلاین سرزمین هنر به آدرس academyhonarland.ir مراجعه

حرکات دوربین به طور کلی دو تقسیم تقسیم می‌شوند:

۱. حرکات دوربین در راستای یک محور
۲. چرخش دوربین حول یک محور

مختصری از این ویدئو را در اینجا مشاهده می کنید

 

حرکات دوربین در راستای یک محور:

۱. Dolly: دالی حرکتی است که در راستای دوربین انجام می‌شود. در این حرکت دوربین در مسیری سر راست رو به جلو و یا رو به عقب حرکت می‌کند. تفاوت این حرکت با زوم در ثابت‌بودن زاویه دیدن دوربین است. زاویه دیدن به محدوده‌ای گفته می‌شود که در کادر دوربین قرار می‌گیرد. در تصویر زوم‌شده به خاطر تغییر زاویه دید، نسبت سوژهها به هم تغییر می‌کند. هدف از زوم، زوم اپتیکال بدست عدسی است نه زوم دیجیتال.

۲. Track: تِرَک حرکتی در راستای افقی و عمود بر جهت دوربین است. در این حرکت دوربین از کناره در یک مسیر موازی افق جابجا می‌شود. راه حرکت الزاما مسیری مستقیم نبوده و می‌تواند منحنی نیز باشد. به این حرکت crab نیز گفته می‌شود.

حرکات دوربین حول یک محور:

۱. Tilt: تیلت دوران حول محور افقی دوربین است. در این جنبش دوربین حول محور افقی دوران کرده و زاویه دوربین نسبت به افق تغییر می‌کند.

برای دیدن ویدئوی کامل و ثبت نام در دوره های آموزشی اینجا کلیک کنید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.