گیزلا وارگا سینایی در نمایشگاه هنر و ایدز

«از روزی که وارد ایران زمین شدم هنر ایران را دستمایه ی کارهایم کردم و از همان زمان فضای هنر و هنرمندان ایرانی مرا جذب کرد و همه کارهایم در دوره‌های مختلف راجع به هنر ایران است».

چهره ی متفاوتش را دوباره می‌بینم، از آخرین باری که در«گالری گلستان» دیده بودمش مدتی می‌گذرد، در کنار اثرش ایستاده و آن را تماشا می‌کند، تابلویی با نام «ملاقات».

« گیزلا وارگا سینایی» همسر خسرو سینایی و زاده ی کشور مجارستان است.

او ازبرگزاری سری سفرنامه اش که شامل هشت نمایشگاه در کشورهای مختلف بوده است یاد می‌کند و می‌گوید:«نمایشگاه آثارم، که شرح حال زندگی ام از لحظه ی ورود به ایران تا هم اکنون است قرار در ۱۳ ژانویه در «گالری ایرانشهر» به نمایش در آید».

شاید این محتوا را نیز دوست داشته باشید

تابلویی که به گفته ی خودش مرغ پرنده، با نام «ملاقات» است که نمایش چهار مرغ پرنده را در کنار هم، آن هم با سمبل‌های ایرانی نشان می‌دهد.

 وی به خبرنگار «هنرلند» گفت:«شیوه ای که من کار کردم در اکثر دنیا مرسوم است و این فیگور، جهانی ست و مرغ پرنده‌ها به نوعی خودم هستم که پرواز می‌کنم و به جایی دیگر می‌روم و این یک نوع آزادی است و من این را دوست دارم».

به عقیده ی«گیزلا سینایی» این نقاشی نماد جمع شدن زنان در ایران و جمع‌های دوستانه آنها ست و این جمع‌ها فقط مخصوص ایران نیست و حتی در مجارستان هم وجود دارد وادامه داد:« من با شناساندن هنر ایران و اروپا می‌خواستم بگویم که چیزهایی در هر دو فرهنگ وجود دارد که به صورت موازی با هم هستند و این اسطوره‌ها هم در فرهنگ ایران و هم در فرهنگ یونان، اروپا و فورکلور وجود داشته است.»

او در پایان برگزاری این نمایشگاه را یک اتفاق خوب دانست و این چنین گفت: «من در این نمایشگاه افرادی را می‌بینم که از بزرگان هنر هستند خوشحالم که آنها را در اینجا می‌بینم و امیدوارم که از این نمایشگاه‌ها بازهم برگزار شود».

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.