گفته‌های عجیب هنرمندان ایرانی در کنفرانس خبری فیلم «خوک» در برلین

گفته‌های عجیب هنرمندان ایرانی در کنفرانس خبری فیلم «خوک»

در برلین

 

از نخستین ساعات بامداد امروز شبکه‌های اجتماعی به طور گسترده ای به بازنشر قسمتهایی از سخنان «مانی حقیقی» و «لیلا حاتمی» در کنفرانس خبری فیلم «خوک» در جشنواره برلین پرداختند.

گرچه مانی حقیقی در همان ابتدای جلسه از خبرنگاران برای پرسشهای سیاسی در خصوص ایران انتقاد کرد اما ظاهراً نتوانست بازیگر فیلم خودش را مجاب کند که سیاسی حرف نزند.

سخنان «مانی حقیقی» و لیلا حاتمی

مانی حقیقی در کنفرانس خبری فیلم خوک در برلینخطاب به خبرنگاران گفت از پرسشهای سیاسی درباره سانسور در ایران خسته شده است و از اینکه انتظار شما از فیلمهای ایرانی به ایرانگردی تقلیل یافته و به دنبال هنر و عناصر هنری فیلم نیستید.

بخشهایی از گفته‌های مانی حقیقی در کنفرانس خبری فیلم خوک در برلین را ببینید:

 

 

اما برخلاف نظر کارگردان فیلم خوک، وقتی نوبت به بازیگر زن این فیلم رسید ، وی با انگلیسی دست و پا شکسته سخنان غیرمنتظره و بی ارتباط با فیلم و سینما به زبان آورد که با واکنشهای بسیاری در فضای مجازی همراه شده است.

سخنان لیلا حاتمی‌در کنفرانس خبری فیلم خوک در برلین

لیلا حاتمی‌در این کنفرانس به ناآرامی‌های اخیر در برخی از شهرهای ایران اشاره کرد و با کسانی که در این تظاهرات شرکت کردند اظهار همبستگی کرد و سخنانی گفت که شاید کسی از شخصیت هنریش انتظار نداشت. در زیر این بخش از گفته‌های لیلا حاتمی‌را خواهید دید.

 

گرچه به نظر می‌رسد منظور لیلا حاتمی‌از این سخنان اشاره به انتظارات به حق مردم در زمینه‌های اجتماعی و اقتصادی در اعتراض‌های دی ماه بوده است اما همزمانی این سخنان با آشوبهای اخیر در پی تجمعات دراویش گنابادی در خیابان پاسداران تهران که به شهادت تنی چند از فرزندان غیور این مرز و بوم انجامید، این شائبه را به وجود آورد که اشاره ی وی به این ماجراست.

این موضوع در گروههای مختلف تلگرامی‌و در اینستاگرام چالشهای جدیدی را به وجود آورده است که تحلیلی از آن ارائه خواهد شد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
 1. حمید می گوید

  اظهار نظرش کاملا درست بوده !
  شما چرا میخای به منافع خودتون برسونیدش؟
  به نظر من خیلی هم خوب دفاع کرده از ملت مظلوم ایران که زیر دست … دجال افتادن و راه پس ندارن …

  مرگ بر دیکتاتور … …

  نشر ندهید شما هم همکار جمهوری اسلامی هستید …
  ———————————————————————————————————————————————————————
  *برخی از عبارتهای توهین آمیز این کامنت حذف شده است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.