کشور شاد ایران؛مادر جشنواره کشورهای جهان!

کشور شاد ایران؛ مادر جشنواره کشورهای جهان | تا دیروز گمان می‌کردیم که ایران عزیز ما به یمن غلط‌ها و ناکارآمدی‌ها و سوداگری و سرمایه سالاری، در میان کشورهای جهان،فقط به عنوان کشوری فرهنگ سوز و اقتصاد بر باد ده و… در مقام‌های نخست قرار دارد، ولی به مناسبت برگزاری یک جشن بیسگویتی به نسبت نو رسیده و پیوستن آن به اقیانوس بی کران جشن‌ها، محافل،بزم‌ها و جشنپاره‌ها،بایک حساب سرانگشتی دریافتیم که ایران ما، افزون بر صدرنشینی در جدول‌های آمار جهانی،به دلیل مشکلات اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی و… در زمینه برگزاری جشنواره هم مقامی‌مهم و شاخص در بین کشورهای جهان دارد.

در واقع در دنیا هیچ کشوری را نمی‌توان یافت که درباره همه چیز ازمسائل تاریخی،جغرافیایی،طبیعی ،فرهنگی،هنری، اقتصادی و اجتماعی تا برپایی جشنواره‌های بهداشتی، آرایشی، پوششی، رویشی، خوراکی، حیوانی و تزیینی و ……مانند کشور ما دارای تعدد و تنوع جشنواره باشد.

برگزاری این امورعظیم فرهنگی،اجتماعی واقتصادی خدا و مردم پسندانه که هیچ ربطی هم به بیت المال، ژن‌های مرغوب و آقازاده‌ها واشراف اسلامی‌و غیر اسلامی، سرمایه سالاری و تخریب فرهنگ و باورهای مردم ندارد، نشان دهنده اوج عشق و علاقه کاخ نشینها، مال داران، خال داران، مسوولان و حیف و میل کنندگان مال و اموال ملت و کشور است که برای شاد کردن دل ملت فقر زده و گرفتار مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ایران ،دست به چنین اقدام‌های شکوهمندمی‌زنند!

مهم نیست که نادارها و مستضفان و زحمتکشان دست تنگ، اسیرفقر و گرانی اند؛ مهم نیست که بی کارها و بی پول‌ها در خیابان‌ها و بوستان‌ها رژه می‌روند و مواد مخدر و فساد در کوچه‌ها و خیابان‌ها عربده می‌کشند.

مهم نیست که انسانهای بسیار به علت نداری، سرپناه ندارند و فرزندانشان کودکان کار شده و دخترک‌هایشان “کودک همسر”می‌شوند، مهم نیست که می‌بینیم در گزارش‌های رسمی‌و تلویزیونی هیچ چیزگران نشده، ولی در جای جای جامعه و همه چیز با غول گرانی در جنگیم، مهم نیست…

مهم این است که درطول سال، صدها جشن و جشنپاره و دورهمی‌در تهران و شهرها برگزارشود. از همین رو ضمن ابراز تشکر از جشن سازان و جشن بازان محترم!کسب رتبه افتخار آمیز و تاریخی مقام نخست برگزاری جشنواره در جهان را به آنان، سرمایه خوران و مسوولان تبریک می‌گوییم.

در پایان به آن‌ها پبشنهادمی‌کنیم که در راستای گسترش فرهنگ و هنر برگزاری جشنواره! اکنون که نوبت برگزاری جشنواره‌های زرین خوراکی‌های تزیینی، تجاری و تبلیغی رسیده است، از برگزاری جشنواره برای انواع پفک‌ها و چیپس‌ها و شکلات‌ها و نوشیدنی‌ها و…غفلت نکنند!

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.