کرونا، اکبر عالمی، منتقدان، منفعلان و سینماگران!

هنرلند | جبارآذین | کرونا یکبار دیگر از میان اهالی فرهنگ و هنر و رسانه، بزرگی دیگر را ربود و درکنار بزرگ دیگر سینما؛ خسرو سینایی نشاند.
اکبر عالمی منتقد، مستندساز، مجری و مدرس با اخلاق و بامعرفت سینما از جهان ما هجرت کرد و با ملکوتیان همنشین شد.
اکبر از دوستان و همکاران و همراهان صادق و باصفای صمیمی و قدیمی بود که از دوران فعالیت های رسانه ای، سینمایی و دانشگاهی خود کارنامه ای مثبت بجا گذاشت.
کوچ او سخت دل آزار و اندوهناک بود. عده ای از فرهیختگان و سلامت اندیشان هنر و سینما و رسانه، هجرت عالمی را دلنوشته های صادقانه و غیرکاسبکارانه کردند و جماعت افزون تر به رسم سیاسی بازی و خودنمایی و سوداگری، برای شهرت طلبی در خصوص اکبر عالمی، مداحی ها و مرثیه خوانی ها نمودند، بدون آنکه کمترین شناخت را از او داشته باشند!

مزدبگیرخانه

شاید این محتوا را نیز دوست داشته باشید


از این نان به نرخ روزخورها که بگذریم و همچنین قلم محترم چندتن از سلامت نگاران نقد و سینما که برای اکبر عزیز، سلامت نوشتند، به گروه های حزبی مدعی حامی نقد و نقدنویسی می رسیم؛

انجمن منتقدان دولتی وابسته و مزدبگیرخانه سیاسی تجاری موسوم به سینما و مجمع ارگانی منتقدان انقلاب و دفاع مقدس که قتل و عام کرونا و تعطیل سینما آنها را چون همیشه مدهوش ساخته و همانگونه که پیوسته در قبال مسایل و رخداد های سینمایی منفعل اند، در برابر سفر آسمانی سینایی و عالمی هم ناتوان و منفعل ماندند.
صد البته از گروه های یادشده مدعی نقد و سینما که یکی از ناحیه اصلاح طلبان و رفقایشان ارتزاق می شود و دیگری با اصولگراها مرتبط است، انتطار برخورد و موضع گیریهای مناسب و بروز در قبال رویداد های سینمایی و فرهنگی و هنری نیست،

چرا که آن ها به وظایف حزبی خود عمل می کنند، ولی از اعضای این گروه ها و دیگرانی که به وابسته ها وابسته نیستند، توقع برخورد شایسته و هنرمندانه و منتقدانه پسندیده است که متاسفانه حضور پررنگی در رسانه ها و سینمای بی رنگ کشور ندارند.
در هر حال برای اکبر عالمی عزیز و خسرو سینایی گرامی و تمام قربانیان کرونا، آرامش ابدی و غفران الهی، آرزو می کنیم و از اهالی شریف فرهنگ، هنر و رسانه و سینما و صدا و سیما، حضور مثبت و سازنده درعرصه فرهنگ و رویدادهای هنری را خواستاریم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 7 =