مریم کاظمی : نمایشنامه خوانی نیاز به آموزش دارد

نمایشنامه خوانی و رونمایی کتاب نمایشنامه «پیتر پن» 20 دی ماه با حضور تماشاگران و اعضا گروه تئاتر مستقل در ایران مال برگزار شد.

مریم کاظمی : نمایشنامه خوانی نیاز به آموزش دارد|سرزمین هنر|تئاتر|

پس از خوانش نمایشنامه توسط گروه هنرجویان که بازیگران اصلی اجرای این نمایش هستند ، مریم کاظمی نویسنده این اثر نمایشی و مدیر آموزشگاه گروه تئاتر مستقل گفت: همان طور که می دانید نمایشنامه خوانی یک ژانر هنرهای نمایشی است و همانند هر یک از گونه های تئاتر به آموزش و تجربه اجرایی  نیاز دارد.

وی ادامه داد: به عنوان مربی کلاس های آموزشی گروه تئاتر مستقل دوست داشتم در پایان دوره آموزشی ، بچه ها نوعی از نمایشنامه خوانی را نیز تجربه کنند. از این رو بخش نمایشنامه خوانی را نیز در برنامه جشنواره آموزشی تئاتر «پنجمک» قرار دادیم.

کاظمی تصریح کرد: تمام هفت نمایشی که برای جشنواره آموزشی تئاتر «پنجمک» نوشته شد و بچه ها در یکی دو سال گذشته روی آنها کار کردند،  چاپ شده و از آنها در طی برنامه نمایشنامه خوانی رونمایی خواهیم کرد.

این کارگردان تئاتر گفت: اگر کارهای گذشته گروه تئاتر مستقل را دنبال کرده باشید ، بچه های آموزشگاه را احتمالا روی صحنه و در کنار گروه حرفه ای بازیگران دیده اید. در سال های گذشته این بچه ها کارآموزی خود را که به نوعی طرح کاد محسوب می شود با حضور در کارهای حرفه ای گروه ما گذرانده اند.

وی افزود: از چهارشنبه اجراهای صحنه ای رپرتوار آموزشی «پنجمک» آغاز شد. حضور و تشویق مخاطبان و خانواده ها می تواند برای شان دلگرمی باشد و آنها را به ادامه مسیر حرفه بازیگری و هنر تئاتر امیدوار کند.

رپرتوار آموزشی «پنجمک» از ۲۰ دی تا ۸ بهمن در سالن بلک باکس ادامه دارد

در ادامه این مراسم مریم کاظمی سرپرست گروه تئاتر مستقل و مدیر آموزشگاه این گروه ، ضمن معرفی و قدردانی از تک تک هنرجویان گروه «پیتر پن» و اعضا گروه تئاتر مستقل، یک نسخه از نمایشنامه را که توسط انتشارات گیسا به چاپ رسیده به آنها اهدا کرد.

بخش پایانی مراسم نیز با اهدای کتاب به تعدادی از کودکان و نوجوانان تماشاگری که نسبت فامیلی با هنرجویان نداشتند همراه شد.

رپرتوار آموزشی «پنجمک» از ۲۰ دی تا ۸ بهمن در سالن بلک باکس شماره ۲ ایرانمال و پردیس تئاتر تهران ادامه دارد.

علاقه مندان می توانند بلیت اجرای پنج نمایش حاضر در رپرتوار و همچنین بلیت هفت نمایشنامه خوانی این رویداد را از طریق سایت تیوال تهیه کنند.

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.