نتایج نظر سنجی “هنرلند”درباره بهترین فیلمهای سینمای ایران در بهار ۱۳۹۶

“برادرم خسرو” با اختلافی اندک بالاتر از “ماجرای نیمروز” در نظرسنجی از کاربران “هنرلند” بعنوان بهترین فیلم اکران بهاری سال ۹۶ قرار گرفت.

وبسایت “هنرلند” و فصلنامه “سرزمین هنر” با قراردادن یک نظر سنجی در کانالهای تلگرامی خود از کاربران خواستند از بین۱۰ فیلم از فیلمهای مطرح در اکران فصل بهار سینماهای کشور بهترین فیلم را از دیدگاه خود انتخاب نمایند.این ده فیلم که به ترتیب حروف الفبا در این نظرسنجی قرار گرفته بودند عبارت بودند از:

آباجان ساخته هاتف علیمردانی ، آشوب ساخته کاظم راست گفتار ، برادرم خسرو ساخته احسان بیگلری ، تیک آف ساخته احسان عبدی پور، خوب بد جلف ساخته پیمان قاسم خانی ، گشت ۲ ساخته ی عبدالرضا کاهانی ، ماجرای نیمروز ساخته ی محمد حسین مهدویان ، نهنگ عنبر ۲ ساخته ی سامان مقدم ، ویلائی ها  ساخته ی منیر قیدی و یک روز به خصوص به کارگردانی همایون اسعدیان

نتایج این نظر سنجی نشان داد که، فیلمهای برادرم خسرو با ۲۶ درصد آرا و ماجرای نیمروز با ۲۲ درصد آرا و گشت ۲ با ۱۷درصد آرا به عنوان ۳ فیلم برتر اکران فصل بهار سال ۱۳۹۶ از دید کاربران “هنرلند” قرار داشته اند. سایر نتایج به شرح زیر است:

نهنگ عنبر۲(۱۶درصد)، ویلایی ها(۸ درصد) ،آباجان (۶ درصد) ،خوب بد جلف(۲درصد) ، تیک آف و یک روز به خصوص (هرکدام ۱ درصد)  و فیلم آشوب بدون امتیاز به ترتیب مقامهای چهارم تا دهم این نظر سنجی را به خود اختصاص داده اند.

نکته قابل تأمل در نظر سنجی سایت تحلیلی انتقادی هنرلند قرار گرفتن فیلم «برادرم خسرو» در جایگاه اول این نظر سنجی  و بالاتر از فیلم مطرح و پرجایزه «ماجرای نیمروز» است.

” برادرم خسرو ” ساخته احسان بیگلری است که در بهمن ۱۳۹۴ برای اولین بار در جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و درونمایه ای روانی و اجتماعی دارد که به روابط فیمابین خانواده ی یک بیمار که از اختلالات روانی رنج می برد با وی می پردازد. احسان بیگلری این فیلم را با دشواری و حمایت دوستان خود به عنوان سرمایه گذاران اصلی کار تولید کرده است و علی رغم عدم تبلیغات کافی و در حالیکه بیش از یک سال ونیم از ساخت آن گذشته بود در میان فیلمهای اکران شده در فصل بهار امسال موفق شد نظر کاربران سایت هنرلند را که یک سایت تحلیلی انتقادی است به خود جلب نماید.

برای سازندگان این فیلم و  سایر فیلمهای اکران بهاری سال ۱۳۹۶ موفقیت آرزو می کنیم و امیدواریم بتوانیم هر فصل این نظرسنجی را دقیق تر و گسترده تر انجام دهیم.

1 نظر
  1. نازی می گوید

    سلام به نظر من این نظر سنجی درست نیس چون فیلم مادر قلب اتمی رو توی گزینه هاتون نگذاشتید و این فیلم درست همزمان با ویلایی ها اکران شد و در نتیجه این نظر سنجی جواب درستی هم نمیده پس لطفا نظرسنجی تونو درست کنید و بعد اعلام نتیجه کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + 1 =