معرفی کتاب هفته – قسمت دوم

سه کتابی که این هفته برای معرفی انتخاب شده ، کتاب “آن گوشه ی دنج سمت چپ” از مهدی ربی ، کتاب” خوشبختی‌های کوچک” از مژگان زارع، و  “داستان انتقام” از سیامک گلشیری میباشند . در زیر به معرفی هر کدام از این کتابها می‌پردازیم.

آن گوشه ی دنج سمت چپ

این کتاب به قلم آقای مهدی ربی است که از انتشارات چشمه به چاپ رسیده است. کتاب “آن گوشه دنج سمت چپ” ، شامل ده داستان کوتاه است که عموما در حال و هوای اهواز نوشته شده و هر کدام ماجرای جداگانه و جذابی دارد که خواننده را تا آخرین خط ، اسیر لذت خواندن میکند. بیان ساده اما دقیق هر داستان، از نکته سنجی و نگاه شفاف نویسنده نشات گرفته است. این کتاب برنده مشترک نهمین دوره ی جایزه ی منتقدان و نویسندگان مطبوعات به عنوان بهترین مجموعه داستان سال ۱۳۸۶ بوده و یکی از ایده محور ترین مجموعه داستان‌های کوتاه میباسد . هم اکنون چاپ پنجم این کتاب در دسترس خوانندگان است.

خوشبختی‌های کوچک

شاید این محتوا را نیز دوست داشته باشید

رمان “خوشبختی‌های کوچک”، پنجمین رمان مژگان زارع است. او علاقه‌ی زیادی به ژانر معمایی-عاشقانه دارد، اما دغدغه‌های اجتماعی زنان امروزی نیز برایش مهم است. رمان “خوشبختی‌های کوچک” ٬ دغدغه‌های زنی جوان است که در زندگی خانوادگی و در ادامه در مسائل شغلی اش دچار تغییرات نگران کننده می‌شود و باید با این تغییرات مبارزه کند. این رمان در سیصد و ‌ده صفحه‌  به تازگی از سوی انتشارات برکه خورشید روانه‌ی بازار شده است. در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:
دراز می‌کشم و چشم می‌دوزم به صفحه‌ی تلوزیون که دارد درباره‌ی پنگوئن‌های قطبی حرف می‌زند. به اندازه‌ی تمام یخ‌های قطب سردم است. گوینده‌ای انگلیسی زبان با لهجه غلیظ و پر ناز بریتانیایی می‌گوید پنگوئن‌های امپراطور بی‌وفاترین موجودات عالم هستند. بعد زوم می‌کند روی یک پنگوئن نر که سال پیش جفتش یکی دیگر بوده و حالا دارد جفت تازه انتخاب می‌کند. یادم است که این برنامه را سال پیش هم دیده بودم و بعد با شور و هیجان برای سمیه تعریفش کردم. گفتم که چطور وقتی پنگوئن نر جفتش را انتخاب کرد یکی از آن ماده‌های تنها مانده آمد وسط زندگی دو نفره‌ی بی‌دوامشان و پنگوئن نر کنار ایستاد تا ماده‌ها به سر و چشم هم نوک بزنند…

 

داستان انتقام

این کتاب به قلم آقای سیامک گلشیری است که کتابهای پنجگانه “خون آشام” ایشان برای مخاطب کودک و نوجوان ، از پرفروش ترین رمانها در این حیطه بوده. رمان “داستان انتقام” ، داستان چند نوجوان و معلمشان است. معلم در دبیرستان کاری کرده که آنها هرگز نمیتوانند فراموش کنند و همین موضوع دستمایه حوادثی است که در شبی پرحادثه اتفاق می‌افتد. شبی که سراسر این داستان را در بر می‌گیرد. این کتاب از انتشارات افق چاپ شده است . انتشارات افق همواره فعالیت‌های قابل توجهی در زمینه کودک و نوجوان داشته است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.