معرفی برگزیدگان جشنواره جهانی فیلم فجر درمیان شکوه موسیقی ایرانی

برگزیدگان بخش‌های مختلف سی و چهارمین جشنواره جهانی فیلم فجر معرفی شدند.
شاید این محتوا را نیز دوست داشته باشید

گزارش هنرلند به نقل از ستاد خبری سی و چهارمین جشنواره جهانی فیلم فجر حاکی است  مراسم اختتامیه این جشنواره عصر دوشنبه، ششم اردیبهشت‌ماه در تالار وحدت برگزار و برگزیدگان این رویداد سینمایی به این شرح اعلام شدند.

بر اساس این گزارش،‌ در بخش هنر و تجربه تندیس بهترین فیلم کوتاه به «پیکره» اهدا شد. و در ادامه هیات داوران ضمن تقدیر از فیلم سینمایی «نفس» تندیس بهترین فیلم بلند را به «سپیده دم» اهدا کرد.

 

در بخش بین‌المذاهب

دو دیپلم افتخار به «ازدواج با عشق در کابل» به کارگردانی امین پلنگی و فیلم کوتاه «هستی» رسید و جایزه اصلی بخش بین‌المذاهب  فیلم سینمایی «زمناکو» از آن خود کرد.

 

در بخش «جلوه‌گاه شرق»

دیپلم افتخار به بهروز نورانی‎پور برای مستند  «A175» تعلق گرفت و تندیس بهترین کارگردانی و ۱۰۰ میلیون ریال جایزه نقدی را «مادام کوراژ» دریافت کرد.

در ادامه، «درخت گردو» تندیس بهترین فیلم آسیایی و ۱۰۰ میلیون ریال جایزه نقدی را از آن خود کرد.

 

در بخش جایزه محمد امین (ص)

رضا کیانیان برای اهدای جایزه روی سن رفت و گفت: این جایزه برای نخستین بار اهدا می‌شود و در ادامه جایزه محمد امین (ص) به فیلم سینمایی «ازدواج با عشق در کابل» ساخته امین پلنگی رسید.

 

در بخش سینمای سعادت

جایزه بهترین فیلم کوتاه و ۱۰۰ میلیون ریال جایزه نقدی به «دیدن» تعلق گرفت و جایزه بهترین بازیگر زن و ۱۰۰ میلیون ریال جایزه نقدی به پانته آپناهی‌ها برای بازی در «نفس» اهدا شد.

سیمرغ سیمین بهترین بازیگر مرد و ۱۰۰ میلیون ریال جایزه نقدی به سیگور سیگورجانسون و تئودور جولیوسن، برای فیلم «قوچ‎ها» اهدا شد و سیمرغ سیمین بهترین فیلمنامه و ۱۰۰ میلیون ریال جایزه نقدی به «اماما؛‌هنگامه سقوط یک درخت» رسید.

 

سیمرغ سیمین بهترین کارگردانی و ۱۰۰ میلیون ریال جایزه نقدی به امین آلپر برای «جنون» از ترکیه اهدا شد و سیمرغ سیمین جایزه ویژه هیات داوران برای بهترین دستاورد هنری به «اروند» ساخته پوریا آذربایجانی رسید.

سیمرغ زرین بهترین فیلم و ۳۰۰ میلیون ریال جایزه نقدی به فیلم «قوچ‌ها» اهدا شد.

حاشیه:  خبرها حاکی از عدم حضور «علی جنتی» وزیر فرهنگ وارشاداسلامی‌در این مراسم بود که در نوع خود عجیب به نظر می‌رسید . درعین حال اجرای موسیقی سنتی ایرانی با ارکستری از هنرمندان نوازنده زن نیز جالب توجه بوده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
۲ نظرات
  1. مصطفی نراقی زاده می گوید

    سلام دوست عزیز وزیر ارشاد آقای علی جنتی هستند نه محمد

    1. هنرلند می گوید

      باتشکر ازتوجه وتذکر شما اصلاح شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.