مردم اگر قرنطینه را شکستند، تقصیر صدا و سیماست!

مردم اگر قرنطینه را شکستند، تقصیر صدا و سیماست! | سیدرضا اوزنگ| سرزمین هنر |تلویزیون

محدودیت های جدیدی که دولت برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا اعمال کرده، باعث شده مردم به قرنطینه اجباری خانگی بروند.

مطمئنا این قرنطینه در دراز مدت روی اعصاب و روان مردم تاثیر سوء خواهد گذاشت. مهم ترین راهی که برای جلوگیری از این معضل وجود دارد سرگرم کردن آنان است. طبیعی است که تلویزیون می تواند با پخش برنامه ها، فیلم ها و سریال های جذاب تا حدودی به مردم کمک کند تا این روزهای سخت و خسته کننده را طی کنند.

صدا و سیما وظیفه دارد که این مهم را به عهده بگیرد،اما تا کنون این گونه عمل نکرده است. در ابتدای سال جدید که چنین قرنطینه ای اجرا شد، تلویزیون به جای پخش برنامه ها و فیلم های جذاب، فیلم های سینمایی بسیار تکرار شده و مجموعه های حوصله سر بر را روی آنتن فرستاد که باعث افسردگی و خستگی روحی مردم شد.

از شنبه گذشته نیز به دستور دولت محدودیت های جدید آغاز شد که شدید تر از قرنطینه اول است. آن زمان جریمه ای وجود نداشت، اما اکنون جریمه های سنگین نیز وضع شده است.

در همین اولین روز که تلویزیون وظیفه داشت مردم را پای گیرنده ها بنشاند و سرگرم کند، فیلم هایی را روی آنتن فرستاد که از شدت تکرار نخ نما و پوسیده شده اند!مسابقات و سرگرمی ها نیز کپی ضعیف از روی نمونه های خارجی بود که اصلا جذاب نبودند تا مخاطبان جذب آنها شوند.

قرنطینه و رسانه ملی

 

واقعا مدیران تلویزیون چه فکری در سر دارند که خیال می کنند مردم به تماشای فیلم ها و سریال های تکراری و کپی کاری های ضعیف و مبتذل می نشینند؟!

به نظر می آید خوب هم می دانند،اما می خواهند اعصاب مردم را در این ایام سخت کرونایی بیش از پیش بهم بریزند! اگر واقعا به فکر مخاطبان بودند،فیلم های سینمایی جدیدی خریداری می کردند تا با پخش آنها بتوانند مردم را برای ساعاتی سرگرم کنند.

رییس تلویزیون و مدیران ریز و درشت آن،خودشان رغبت می کنند چنین فیلم ها، سریال ها و برنامه های ضعیف و تکراری را ببینند که از مردم انتظار دارند به دیدن آنها بنشینند؟!

خدا را شکر که سریال مادون ضعیف و مبتذل «۰۲۱» به پایان رسید،اگر قرار بود آن هم پخش شود،از شدت عصبانیت و خشم،محال بود مردم در خانه تاب بیاورند و ترجیح می دادند کرونا بگیرند تا بیننده این مجموعه نادیدنی و اعصاب خرد کن باشند!

مدیران تلویزیون باید فکری اساسی بکنند.اگر بخواهند تکرار مکررات را ادامه دهند،مردم طاقت نیاورده و قرنطینه را خواهند شکست و جریمه آن را هم پرداخت خواهند کرد تا اعصاب شان بیش از پیش خرد نشود.

اگر خدای نکرده چنین اتفاقی بیفتد،مسوولیت مستقیم آن به گردن صداوسیما و رییس و مدیران آن است که نتوانستند اسباب سرگرمی مردم را فراهم آورند،یعنی از عهده ساده ترین کار نیز برنیامدند!

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − شش =