مدار

مدار | حسین دهباشی | تلویزیون |  سرزمین هنر|

یک:

مدیر شبکه‌ی۳ سیمایِ مِیلی می‌گوید آقای فردوسی‌پور‐ با آنکه به تخصص و محبوبیت‌اش واقف بودیم‐ از تلوزیون حذف شد چون از مدار خارج شده بود!

دو:

او ‏وقتی حرف از مدار می‌زند، منظورش دایره‌ای است به مرکزیّتِ خودش. این سرش نقطه‌ی پرگار، آن سرش عادل که باید دورِ این بچّه پُررو، بچرخد!

سه:

جالب آنکه می‌انگارد چون فضای مجازی طرفدار فردوسی‌پور است، او در این قضیه مظلوم افتاده است.

چهار:

شاید این محتوا را نیز دوست داشته باشید

‏هزاران میلیارد بودجه و انحصار همه‌ی شبکه‌های رادیویی و تلوزیونی و اکثر خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها دست‌شان است و باز در برابر چند کاراکتر نجوای مخالف در توئیتر یا تلگرام (که هم فیلترند و هم کلّی فحّاشِ ساعتی ۵۰هزارتومانی از طرف‌شان دفاع می‌کنند و هم امکان داغ و درفش و کشاندن کار به کلانتری در پی‌اش دارند) احساس بدبختی می‌کنند!

پنج:

‏رفتارشان با ما، مثل قوایِ اشغالگر خارجی است با مردمِ کشورِ تحت اشغال. تهِ‌تهِ چشم‌های همه‌شان نگاهِ مغرور و تحقیرآمیزِ برنده به بازنده است. راست‌اش را هم بخواهی حق به جانب آن‌ها است که هرچه خواستند کردند و می‌کنند و ما در مقابل تنها تن دادیم و تن می‌دهیم یا گریختیم و می‌گریزیم. حالا فرض کن گاهی با نفرینِ بی‌فایده‌ای یا فحشی آب‌نکشیده در زیرِ لبی.

شش:

‏خودمانیم دیگر! هرچقدر هم کوتاه باشند چون بر اسب می‌نشینند از هر بلندقامتی، بالاترند. از روی زین، لب‌های ما در سطح کفِ کفش‌هایشان می‌بینند. و تقسیم قدرت را در سطح بده‌بستان‌هایِ سرِ سفره. این پارچ دوغ را بده آن‌ور، آن میز و مبل و صندلی سربرگ را هُل بده این‌ور. ممنون شوهرخاله! قابلی ندارد باجناق‌زاده!

منبع: خشت خام

Channel | @iranoralhistory

Channel | @tarikhonline

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + هجده =