آقای تابش لطفا روشن کنید منظورتان کدام فیلم است؟!

لطفا روشن کنید منظورتان کدام فیلم است | سرزمین هنر| طنز | سیدرضا اورنگ |  علیرضا تابش (مدیر عامل فارابی)* اخیراً گفته است:  هزینه‌های جشنواره فیلم کودک و نوجوان از بودجه یک فیلم سینمایی کمتر است.

ملانصرالدین: گاهی این مدیران سینمایی و دبیران جشنواره ها فراموش می کنند که مخاطبانی مانند حقیر از سواد سینمایی و دانش رسانه ای و تجربه بی بهره اند، برای همین توضیح کافی و وافی نمی دهند تا ناقص العقل هایی مانند بنده درک کنیم موضوع چیست!
الان ما نمی دانیم منظور دبیر جشنواره فیلم و کودکان چیست که می گوید: هزینه‌های جشنواره از بودجه یک فیلم سینمایی کمتر است.

بودجه بیت المال آقای تابش

آقای تابش لطفاً روشن کنند منظور سینمایی هایی مانند «رستاخیز» است که چند سال پیش برای شراکت ۶۰ درصدی در آن ۱۷ میلیارد پول بی زبان مردم را هزینه کردند یا فیلم هایی که پیش پیش پول آنان را داده اند و چیزی دست شان هنوز نرسیده یا سناریو هایی که به دلخواه بودجه بیت المال را پای آنان ریخته اند؟!
البته این حرف ها را از خودمان در نیاورده ایم، بلکه از شفاف سازی های سازمان سینمایی کشف کردیم.
با توجه به ریخت و پاش روابط عمومی جشنواره، بنده بی سواد فکر می کنم مورد اول صحیح باشد!


شاید این محتوا را نیز دوست داشته باشید

*آشنایی با بنیاد سینمایی فارابی

بنیاد سینمایی فارابی بر طبق اساسنامه سازمانی است غیردولتی و غیرانتفاعی که زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به عنوان بازوی اجرایی وزارتخانه در زمینهٔ سیاست‌ها و جهت‌گیری‌های فرهنگی و هنری فعالیت می‌کند.

این بنیاد علاوه بر تولید و توزیع فیلم در داخل و خارج از کشور، سرمایه‌گذاری و پشتیبانی تولید، خدمات فنی (از جمله لابراتوار، تدوین، استودیوی صدا، دوبله و…) نیز ارائه می‌کند.[۲] به گزارش لشگری‌پور، معاون بنیاد فارابی، حدود ۳۰ درصد از تولیدات سالانهٔ سینمای ایران محصول این بنیاد است.

دفتر امور جشنواره‌های بنیاد سینمایی فارابی برگزارکنندهٔ جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان و به‌طور کلی هر جشنوارهٔ فیلم حرفه‌ای است که زیر نظر وزارت ارشاد در ایران برگزار می‌شود.

انتشارات فارابی که زیرمجموعهٔ این بنیاد است، کتاب‌هایی با موضوع فیلم و سینما و نشریات دوره‌ای نظیر فصلنامه سینمایی فارابی (از ۱۳۶۷)، ماهنامه گزارش فارابی (که قبل از ۱۳۷۷ با نام صنعت تصویر منتشر می‌شد)، نشریه مردم و سینما (از ۱۳۷۷) و… را منتشر می‌کند

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 7 =