فارابی و موسیقی | فراخوان همایش فارابی و موسیقی منتشر شد

سرزمین هنر | همایش فارابی و موسیقی | معاونت علمی‌و پژوهشی فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی‌ایران، فراخوان همایش«بازخوانی آرای فارابی در باب موسیقی» را منتشر کرد.

هدف از برگزاری این همایش

به گزارش روابط عمومی‌فرهنگستان هنر ایران ، همایش فارابی و موسیقی که علی اصغر بیانی، عضو گروه موسیقی فرهنگستان هنر، دبیری علمی‌آن را برعهده دارد؛ با هدف ایجاد بستری مناسب برای شناخت آرای موسیقایی فارابی و تاثیرات آن تا به امروز بر موسیقی حوزه ایرانی، عربی و ترکی برگزار می‌شود.
مباحث نظری و عملی موسیقی در آثار فارابی؛ پیوند فلسفه و موسیقی در آثار فارابی؛ پیوند ریاضیات و موسیقی در آثار فارابی؛

پیوند ادبیات و موسیقی در آثار فارابی، بررسی عمل و نظر موسیقایی از قرن اول تا چهارم هجری در سرزمین‌های اسلامی؛ شناسایی و بازخوانی نسخ خطی آثار موسیقایی فارابی؛

شاید این محتوا را نیز دوست داشته باشید

تاثیر موسیقی یونان بر شکل‌گیری نظریات جریان اسکولاستیک (مدرسی)؛ آرای دیگر نظریه‌پردازان جریان اسکولاستیک (چون ابن سینا و ابن رشد)؛بازتاب و تأثیر نظریات فارابی در آثار موسیقی‌دانان و نظام‌های موسیقایی بعدی از محورهای این همایش به شمار می‌رود.

نحوه شرکت در این رویداد

علاقه‌مندان برای شرکت در این همایش مهلت دارند چکیده مقالات خود را تا اول تیرماه و اصل مقالاتشان را تا اول مهرماه ۱۳۹۸ به نشانی رایانامه farabi@honar.ac.ir ارسال نمایند و یا برای دریافت اطلاعات بیشتر به دبیرخانه همایش به نشانی خیابان ولی‌عصر(عج)، پایین‌تر از چهارراه طالقانی، شماره ۱۵۵۲ مراجعه یا با شماره تماس ۵-۶۶۹۵۴۲۰۰ داخلی ۱۱۷۹ تماس بگیرند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.