علیرضا کمالی بازیگر نقش “روزبه”در سریال«نفس»، هنمفس با مخاطبان “هنرلند”

علیرضا کمالی بازیگر جوان و خوش آتیه ی کشورمان در گفتگوی آنلاین با مخاطبان “هنرلند” از ایفای نقش «روزبه» در این سریال سخن گفت. بخشهایی از گفتگوی دکتر علیرضا دباغ مدیر مسؤل هنرلند و سردبیر فصلنامه سرزمین هنر با این هنرمند و در ادمه پرسش و پاسخهای کاربران محترم وبسایت هنرلند با آقای «علیرضا کمالی »را خواهید خواند.

علیرضا دباغ:
جناب آقای کمالی  خوشحالیم که در حضور جمع زیادی از مخاطبان هنرلند و بینندگان سریال”نفس”با شما به صورت مستقیم گفتگومی کنیم .  این نقش تا چه حد با روحیات شما سازگار یا ناسازگار بوده است؟

علیرضا کمالی:

مطمئناً با ذات و نگاه من صد در صد منافات داشته. اولین تصویر ذهنى حقیر از منافقین بر می گردد به سن چهار سالگى که شاهد ترور دو برادر دندان پزشک و دندان ساز توسط اعضاى این گروهک بود که تنها جرمشان داشتن ریش بود!!!!!!

علیرضا دباغ: به جز تجربه دوران‌کودکیتان از ماجراهای ترور، آیا اکیپ سازنده منابع تحقیقی درباره سازمان منافقین رادراختیارتان گذاشتند و نکته بعداین که آقای سامان چقدر به پرورش این شخصیت برایتان کمک کردند؟

علیرضا کمالی:

بنده بصورت گسترده مطالعه در زمینه تاریخ دارم.از ایجاد خوارج تا اتفاقات پیش از انقلاب. درواقع مطالعه من صرفاً جهت ایفاى نقش در سریال نفس نبوده. علاقه شخصى من مطالعه در زمینه تاریخ هست.

علیرضا دباغ:ایفای نقش منفی برای بازیگری گه فیزیک ظاهری مثبتی دارد قدری چالش برانگیز است مانند شخصیت روزبه در این سریال . در آوردن شخصیت یک منافق با لایه های پیچیده فکری و ذهنیتی خشک و متعصب چه دشواری هایی را برای شما به همراه داشت ؟

من باید یک توضیح کوچک در مورد شخصیت پردازى و اجراى نقش روزبه خدمت دوستان بدم.من به عنوان بازیگر اعتقاد دارم که نقش منفى را نباید منفى بازى کرد،چرا که هیچ شخصیت منفورى در تاریخ خودش را منفور نمى دانسته و نمى داند. بلکه تمام حقهاى جهان رو به خودش می دهد. بطور مثال اگر معشوقه هیتلر از او مى پرسید؛ دارى چه کار میکنى؟ هیتلر یقیناً در جواب نمى گفت: دارم جنایت مى کنم!!!!!!
من کاملاً حق به جانب و مُحق نقش روزبه رو ایفا کردم.
اما امیدوارم که روزبه از مسیرى که رفته برگرده. چرا که درب بخشش پروردگار بر روى همه بندگانش باز است.

به قول ابوسعید ابوالخیر
باز آ باز آ هر آنچه هستی باز آ
گر کافر و گبر و بت‌پرستی باز آ
این درگه ما درگه نومیدی نیست
صد بار اگر توبه شکستی باز آ

انشاالله که برگرده اگه آقای سامان عنایت کنند?

*******

در این بخش اصل گفتگوی کاربران هنرلند در گروه تلگرامی سرزمین هنر را با جناب آقای علیرضا کمالی مشاهده خواهید کرد.

 

Nafiseh S, [02.07.17 23:57]
سلام خدمت آقای کمالی و تشکر از بازی فوق العاده ی شما در نقش روزبه ?? شما نقش ی عاشق رو بازی کردید که بخاطر ارمانهاش ی کشمکش درونی داره ، و این در بازی شما کاملا مشهود بود اما چرا الان ک سریال تموم شده بعضی نظرات بدین صورت هس ک تمام کارهای روزبه طبق نقشه بوده وذهنیت مخاطب بهم میریزه

علیرضا کمالی, [۰۲٫۰۷٫۱۷ ۲۳:۵۹]
[In reply to Nafiseh S]
روزبه عاشق شد،اما برایندش عشقش به ناهید این بود که،ناهید هم با اون هم قدم میشه،در ابتداى قصه هم ناهید با اون همراه بود و به مرور کناره گرفت.

?دردانــــــــ✒?ــــــه, [۰۲٫۰۷٫۱۷ ۲۳:۵۸]
درگیری مخاطبان بخاطر پست اینستاگرامی شما در خصوص پاسخ به قضاوت های منفی درمورد شخصیت روزبه هست میشه پاسخ بدید که منظورتون از اون پست چی بود؟؟

علیرضا کمالی, [۰۲٫۰۷٫۱۷ ۲۳:۵۹]
من عکس یکى از پلانها رو گذاشتم و نوشتم قضاوت نکن و یقیناً اسمى از روزبه نیاوردم. این برداشت دوستان بوده. چرا که گاهى عکسى از منظره میگذارم و کلامى از حضرت امیر مى نویسم که هیچ ربطى به اون تصویر نداره.

Shabnam Mozafari, [02.07.17 23:51]
سلام آقای کمالی،
چقدر میدونستید چطور باید روزبه رو بسازید و اصلا چطوری و چه شکلی باید باشه این شخصیت؟ کی مطمئن بودید این قالبی که ارایه دادید که خیلی هم مورد توجه قرار گرفت، درست بوده؟

Miss.p[03.07.17 00:18

-اگر روزبه ناهید رو دوست داشت چرا کتکش زد لطفا پاسخ دهید.

علیرضا کمالی, [۰۳٫۰۷٫۱۷ ۰۰:۱۸]
[In reply to Miss.p]
پدر من هم من رو خیلى دوست داشت، ولى چند بارى بخاطر اشتباهاتم از دست مبارکش کتک خوردم!

Miss.p, [03.07.17 00:30]
ناهید چه چیزی باید میگفت تا خودش و فرزندشو نجات بده؟؟
علیرضا کمالی, [۰۳٫۰۷٫۱۷ ۰۰:۳۱]
[In reply to Parisa??]
که اعلام کنه با سازمان همراه میشه و عضو.
‘aryna’?, [۰۲٫۰۷٫۱۷ ۲۳:۵۸]
[In reply to علیرضا کمالی]
سلام اقای کمالی ???با توجه به حرفای اقای سامان روزبه از اول با برنامه ریزی از پیش تعیین شده وارد زندگیه ناهید شد و اینکه با احساساتی کردن افراد اونارو به خودشون نزدیک میکردن من هرچی فکر کردم به نتیجه ای نرسیدم چرا ناهید؟ مگه اون چه کمکی میتونست به سازمان بکنه؟ و اینکه با دیدن قسمت اخر روزبه ناهیدو نکشت ینی اونم به این معنی نبود که عاشق زنش بود بلکه واسه اهداف خودش و سازمان بود بازم؟ و اینکه چرا حمید روزبه رو نکشت همینجوری گذاشت بره؟
سوالام یکم طولانی شد ولی تموم اینارو گلچین کردم از کامنتای پستای شما و اقای سامان
علیرضا کمالی, [۰۳٫۰۷٫۱۷ ۰۱:۰۶]
روزبه شخصیت تک بعدى نبوده و نیست.
من یکسال تمام تلاشم رو کردم که غیر قابل پیشبینى باشه.
بنظرم بد ترین آدمها بصورت فطرى نقاط مثبتى در وجودشون قرار داره که همون نقاط متضمن بسته نبودن راه بازگشته فرد مذکورِ.

علیرضا کمالی, [۰۳٫۰۷٫۱۷ ۰۱:۱۱]
براى من عجیبه که یک نفر میتونه بدترین جنایتهارو در حق دیگران بکنه و به صرف عاشق بودن حتى به صورت واقعى کاملاً در نگاه نسل جوان ما موجه قرار میگیره.


عکس از مسعود ساکی

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + یازده =