نفس از حرکت ایستاد | شانس ایران در اسکار ۲۰۱۸ از دست رفت

شانس ایران در اسکار ۲۰۱۸ از دست رفت

آخرین خبرها  از اسکار

اختصاصی هنرلند: جمهوری اسلامی ایران شانس خود را برای حضور در بخش رقابت فیلمهای غیر انگلیسی زبان اسکار ۲۰۱۸ از دست داد. سایت رسمی آکادمی اسکار پنجشبه شب به وقت محلی(بامداد جمعه ۲۳ آذرماه ۱۳۹۶ ) اسامی ۹ فیلم بخش خارجی (غیر انگلیسی زبان)  را که به مرحله بعد صعود کرده اند اعلام کرد. و براین اساس فیلم «نفس» که تابستان امسال به عنوان نماینده ایران در اسکار ۲۰۱۸ به آکادمی اسکار اعلام شده بود رسماً از دور رقابتها کنار گذاشته شد .

آکادمی اسکار ۹ فیلم از شیلی، مجارستان، اسرائیل، لبنان،روسیه،سنگال، آفریقای جنوبی و سوئد را به طور رسمی به عنوان فیلمهای برگزیده خود  برای رقابت در بخش فیلمهای خارجی اسکار ۲۰۱۸ اعلام کرد.

اسکار 2018
اسامی فیلمهای غیر انگلیسی زبان اسکار ۲۰۱۷

 

به این ترتیب «ایران» امسال هیچ شانسی در رقابت های اسکار نخواهد داشت. فیلم «نفس» ، فیلم تحسین شده ی نرگس آبیار فیلمساز جوان ایرانی است که در جشنواره های داخلی و خارجی مورد توجه زیادی واقع شده بود و همین امر نیز باعث شد هیئت انتخاب فیلمهای ایرانی برای شرکت در اسکار ، این فیلم را برای رقابت با سایر فیلمهای خارجی به آکادمی اسکار معرفی نمایند. این انتخاب از همان ابتدا با واکنشهای متفاوت کارشناسان، منتقدان و فیلمسازان ایرانی قرار گرفت.

برخی نفس را واجد ویژگی های لازم برای رقابت سنگین جهانی در اسکار نمی دانستند اما هیئت انتخاب اینگونه ترجیح داد که نفس را به عنوان نماینده ایران به این آکادمی معرفی کند چرا که نوع نگاه نوآورانه و مستند وار این فیلم را یکی از عواملی می دانستند که می توانست نظر داوران مختلف آکادمی اسکار را به خود جلب کند . اما اینگونه نشد و در نهایت بامداد امروز اسامی ۹ فیلم به شرح زیر برای شرکت در مرحله ی بعدی اعلام شد:

۱-«یک زن شگفت انگیز» از شیلی

۲-«محو شدن» از آلمان

شاید این محتوا را نیز دوست داشته باشید

۳-«ازجسم و روح» از مجارستان

۴-«فاکس ترات» از اسراییل

۵-«توهین» از لبنان

۶-«خالی از عشق» از روسیه

۷-«خوشبختی» از سنگال

۸-«زخم» از آفریقای جنوبی

۹-«میدان» از سوئد

 به این ترتیب ایران هیچ نماینده ای در مرحله ی بعدی اسکار ۲۰۱۸ نخواهد داشت.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.