شاعر سرود “خمینی ای امام” دربستر بیماری

هنرلند  ۱۹ دی ماه که فرامی رسد حال وهوای انقلاب زنده می شود.۳۸ سال پیش در چنین روزی ۱۹ دی ۱۳۵۶مردم قم دراعتراض به اهانت مقاله نویس روزنامه اطلاعات به امام خمینی تظاهرات بزرگی کردند که با گلوله های رژیم شاه به خاک وخون کشیده شد وسرفصل آغاز انقلابی شد که یکسال بعد در۲۶ دی ماه ۱۳۵۷شاه را به فرار از کشور واداراکرد. روزهای پرشور بهمن ماه در راهند و عطر ویاد امام وشهیدان مشام جان را نوازش می دهد.برای نسل  اول انقلاب این روزها شور ونوای دیگری دارد. بوی گل سوسن ویاسمن از یک سو و ایران ایران ایران از سوی دیگر….اما سرود دلنشین خمینی ای امام  حکایت دیگری دارد.شعری که در خفقان حکومت پهلوی سروده شد و نوائی که در زیرزمین خانه ای در خیابان ایران تهران در گروهی به رهبری حمید شاهنگیان زمزمه می شد  تا سرودی ماندگار شود برای نسل انقلاب.اکنون سراینده این شعر ماندگار در بستر بیماری است. گزارشی که می خوانید به وسیله خبرگزاری فارس منتشرشده است.

محسن ممتحنی، فرزند حمید سبزواری، در گفت‌وگو با فارس پیرامون آخرین وضعیت پدرش اظهار داشت: روند بهبودی در حال طی شدن است ضمن اینکه مراقبت‌های لازم در بیمارستان در حال انجام است.

وی در ادامه با بیان اینکه همچنان وضعیت ترخیص از بیمارستان مشخص نیست، گفت: به دلیل اینکه هنوز تغذیه از راه دهان صورت نمی‌گیرد و تزریق سرم امکان پذیر است پدرم همچنان در بیمارستان می ماند تا ضعف جسمانی هم برطرف شود.

شاید این محتوا را نیز دوست داشته باشید

ممتحنی با تاکید بر عدم اطلاع رسانی و تصمیم خانواده بر این موضوع، توضیح داد: خانواده ترجیح دادند که این موضوع اطلاع رسانی نشود اما دوستان شاعر به پدرم لطف داشتند و حتی آقای میرمحمدی به نمایندگی از دفتر مقام معظم رهبری هم در بیمارستان حضور یافته و جویای احوال ایشان شدند. اما دوستان شاعر همچنان در بیمارستان حاضر شده و از پدر عیادت می‌کنند.

وی موضوع خونریزی معده را جدی دانست و از تلاش پزشکان برای مداوا و طی روند بهبودی گفت و در ادامه پیرامون عدم ملاقات مسئولان ارشاد اضافه کرد: شاید به دلیل عدم اطلاع رسانی باشد که هنوز مسئولان وزارت ارشاد برای عیادت نیامده‌اند چرا که پیش از این هم آقای جنتی و هم آقای صالحی معاون فرهنگی وزارت ارشاد در منزل جهت دیدار با پدرم آمده بودند.

همسر حمید سبزواری هم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، مشکل تغذیه از راه سرم را مطرح کرد و گفت: به دلیل ضعف و تغذیه از راه سرم ایشان فعلا در بیمارستان تحت مراقبت خواهند بود.

گفتنی است، حمید سبزواری سراینده شعر «خمینی ای امام» که به دلیل کهولت سن و ضعف خونریزی معده مدتی است در بیمارستان بستری است طبق نظر پزشک و پرستار بخش وضعیت بهتری نسبت به قبل دارد.( اینجا بخوانید)

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.