سرو قهوه و عشق تلخ قجری در بانوی عمارت

پس از چند سال و تحمل سریال‌های بد، ضعیف و متوسط تلویزیون، با پخش مجموعه آب و رنگ دار و خوش سر و سیمای بانوی عمارت ، همراه مخاطبان تلویزیون انحصاری و اسپانسری و پشت کرده به مردم و هنرمندان حرفه ای، اندکی نفس تازه کردیم و به خود نوید دادیم که عزیزالله حمیدنژاد سریالی ساخته که چند سر وگردن ازسریال‌های سالیان اخیر سیما بالاتر است و می‌شود بدون ناراحتی و تأسف به تماشای آن نشست.

بانوی عمارت ، بدون شک اشکال‌ها و امتیازهایی دارد، اما امتیازهای آن فراوان تراست؛ خوب شروع شده و درست هم ادامه دارد و امیدواریم که به خوبی و نیکی نیز به سرانجام برسد و سلیقه‌ها و تحمیل‌ها، سانسورها، فشارها و مشکلات مادی و فرهنگی و هنری، آن را تخریب نکند.اینکه چرا حمیدنژاد حرفه ای، کاربلد و خوشنام با پیشینه ای مقبول درسینما، سالها فیلم نساخته و چرا و چگونه از تلویزیون سردرآورده است، خود داستان یک سریال تراژیک است.

بانوی عمارت
بانوی عمارت

با این همه، اکنون که او از هزار خوان سیماییان عبور کرده و توانسته بعد از سریال چرخ فلک، یک سریال دیدنی بسازد، نشانگر توانایی‌ها و قابلیت‌های او و گروهش است و این ویژگی هیچ ربطی به عملکرد‌های غیرتخصصی نا مدیران سیما ندارد. بانوی عمارت، افزون بر تعریف روایتی تازه و متفاوت از عشق و دلدادگی، آن هم درمیان قجر زنباره، فیلمنامه ای جمع و جور دارد و حمیدنژاد با قاب بندی‌ها، میزانسن‌ها و تصویرسازی‌های خوب، مجموعه ای ساخته که اگر در میانه و پایان دچار انحراف نشود، اثری قابل تأمل و توجه است.

درخشش بازیگران

جدا از امتیاز‌هایی مانند شخصیت پردازی‌های به نسبت باورپذیر، موسیقی و آوا، تصویر برداری، تیتراژ ، صحنه آرایی، چهره پردازی و لباس و توجه به آیین‌ها و سنت‌های قجری و البته ملی و ایرانی، مهمترین امتیاز بانوی عمارت، انتخاب مناسب اغلب بازیگران و بازی‌های خوب آن‌ها است.به گونه ای که بعضی از بازیگران از جمله پانته آپناهی‌ها و حسام منظور در ایفای نقش‌های خود درخشیده اند.

سریال خوش سیما و مخاطب پسند عاشقانه ،اجتماعی و تاریخی سیاسی “بانوی عمارت” امیدوارکننده و جذاب آغازشده است، امیدکه همین گونه هم ادامه و پایان یابد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.