سردمداران انجمن منتقدان خانه سینما کلاه شان را بالاتر بگذارند!

سردمداران انجمن منتقدان خانه سینما کلاه شان را بالاتر بگذارند! | سیدرضا اورنگ | سینما | سرزمین هنر 

تجربه ۳۰ ساله در وادی رسانه و نقد،به من آموخته است اگر خطایی از همکاری سر زد، نه تنها از او حمایت نکنم، بلکه مورد عتاب هم قرار دهم که چرا چنین خطایی کرده تا دودش به چشم همکاران نیز برود.

اگر هم افراد یا سازمان هایی نسبت به همکارانم بی احترامی کردند با آنها برخورد کنم.

وقتی در برنامه ای زنده ،شخصی به عنوان مجری به یکی از منتقدان و نویسندگان سینمایی بی ادبی کرد و با توهین نژادی او را نواخت.

سکوت پیشه کردم تا گروهی موسوم به انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی که باید از حق همه منتقدان و نویسندگان سینمایی دفاع کند،

به حمایت از وی بپردازد و از مدیر صدا وسیما بخواهد با چنین مجری خطاکاری برخورد کند، اما انجمن به وظیفه خویش آن گونه که باید عمل نکرد!

مدیران تلویزیون ، دستخوش

مدیران تلویزیون هم وقتی دیدند همکاران این نویسنده ظلم دیده از او حمایت چندانی نکرده و تنهایش گذاشتند، نه تنها با مجری شوخ چشم برخوردی نکردند،بلکه به نوعی به او دستخوش هم دادند!

امروز وقتی خبر آمد که تلویزیون به این  فرد خطاکار تشویقی داده و او را مجری یک برنامه ویژه کرده است، احساس شرم کردم و عرق سرد بر پیشانی ام نشست.

با خود گفتم چه بلایی بر سر اهالی رسانه و منتقدان آمده که آنان را به هیچ می گیرند؟!

چرا برای آنان و حرف شان دیگر تره هم خرد نمی کنند؟

شاید این محتوا را نیز دوست داشته باشید

زمانی وقتی دست به قلم می بردیم، مسوولان ماست ها را کیسه کرده و مقابل مان دست به سینه می شدند، اما امروز دست به کمر می زنند و اهل قلم را به سخره می گیرند،مقصر کیست؟

بی شک خودمان، زیرا یا صله بگیر شده ایم یا زیر علم سیاستمداران سینه بیهوده می زنیم یا به کنجی خزیده ایم و دم بر نمی آوریم.

وقتی منتقد از منتقد و خبرنگار از خبرنگار حمایت نمی کند و هوای همکار خود را ندارد از بیگانگان چه انتظاری می رود؟

انجمن منتقدان یعنی چه ؟

انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی یعنی چه؟فقط کارت جشنواره صادر کند یا اگر جشنواره کن برقرار بود خودی ها را به آنجا بفرستد تا کنار ساحل تفریح کنند؟!

این انجمن آن قدر ضعیف و منفعلانه عمل کرده که حتی دیگر صنوف خانه سینما نیز آن را به چشم عضو نخودی می نگرند، چرا؟!

چرا نباید قدرت داشته باشند؟قدرت نویسندگان و منتقدان واقعی از همه کس بیشتر است،اما حیف…

توهین نژادی به یک همکار و عضو انجمن، می توانست تلنگری باشد که سردمداران انجمن منتقدان به خود بیایند و ناز شست خود را به همه نشان دهند و به جایگاهی که باید برسند،

برسند، اما موضع انفعالی این انجمن در قبال این اتفاق مهم، نه تنها این فرصت مغتنم را سوزاند، بلکه از موضع قبلی نیز تنزل پیدا کرد!

اگر سردمداران انجمن منتقدان در قبال توهین نژادی به عضو شان، موضعی اصولی و سخت می گرفتند، بی شک مدیران تلویزیون مجبور به برخورد با فرد خطاکار می شدند،

اما برخورد منفعلانه سردمداران انجمن منتقدان با تلویزیون و مجری شوخ چشم، باعث شد تا انجمن را به هیچ بگیرند و به جای اخراج این به اصطلاح مجری، پست مهم تر و بهتری به او بدهند!

با این اوصاف سردمداران انجمن منتقدان باید کلاه خود را بالاتر از پیش بگذارند!

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 1 =