سرافراز ،سرافراز نرفت!

سرافراز ،سرافراز نرفت!

دکتر اکبر نصرالهی(عضو هیئت علمی دانشگاه -مدیرکل سابق نظارت وارزیابی خبر وبرنامه های سیاسی صداوسیما)

 

سرانجام بعد از شایعات فراوان و تکذیب های غیر حرفه ای و عجیب و “سعید الصحاف وار” برخی از مدیران و معاونان صداوسیما مبنی بر اینکه هیچ تغییری اتفاق نخواهد افتاد، این بار هم مردم دریافتند به قول دوستی “وقتی چیزی شدیدا تکذیب می شود ،اتفاق می افتد ” . اما ای کاش سرافراز ، سرافراز می رفت.

اینکه جناب آقای سرافراز بعد از حدود ۱۸ ماه از صندلی ریاست ابررسانه صداوسیما ،خداحافظی کرد، جای بسی تأسف است اما باز هم از آنجایی که مردم و همکاران پرتلاش و فهیم رسانه ملی بیش از این متضرر نشدند ،جای شکر دارد .

شاید این محتوا را نیز دوست داشته باشید

واقعیت این است جناب آقای دکتر سرافراز باوجود حمایت های کم سابقه و شاید بی سابقه مقام معظم رهبری نه تنها نتوانست آنجه را که در حکم ایشان آمده است،محقق کند بلکه زیان هایی را متوجه سازمان و کشور کرده است .

شکست ایشان را باید از منظر ارتباطی تحلیل کرد ؛با توجه به ویژگی های مثبت بسیار زیاد ایشان از جمله ساده زیستی ، دین داری ، روحیه و سابقه انقلابی و ارزشی و تجربه بسیار ارزشمند در پرس تی وی و العالم ، بسیاری از جمله من، امیدوار بودیم که جناب آقای دکتر سرافراز بتواند اخبار را حرفه ای تر ، برنامه ها را کیفی تر ، سازمان را براساس برنامه منطقی چابک و اخلاق و  شایسته_سالاری حاکم و در برخی از حوزه ها اقدامات خوب دکترلاریجانی و مهندس ضرغامی را تکمیل کند ؛ همچنین تعامل رسانه را با نخبگان ، مردم ، قوا و سایر ارکان نظام بهبود ببخشد و مشارکت آنان را برای رفع اشکالات جلب کند اما متاسفانه پل های ارتباطی مطمئن را تخریب و ارتباط خود را به حلقه افراد برون مرزی و برخی مدیران متوسط ،محدود کرد و تصمیمات بسیار مهم را براساس نظرات شخصی و یا براساس نظرات افراد با شایستگی ناکافی می گرفت و اجرایی می کرد. به این ترتیب بسیاری از افراد دلسوز، باسواد و باتجربه یا از سازمان رانده شدند و یا چون امکان خدمتگزاری نیافته اند، رفتند. درمقابل برخی از افراد معلوم الحال که خسارت های جبران ناپذیری را در مقاطع مختلف به سازمان و کشور وارد کرده اند همچنان بر مسند کار هستند .

سرافراز ،سرافراز نرفت؛ امیدوارم دکتر علی عسگری سرافراز از سازمان برود.
برای آقای دکتر عبدالعلی علی عسگری ، رییس جدید دعا می کنیم امیدواریم برای_اینکه_سرافراز_از_سازمان_برود، در تحقق توصیه های موکد مقام معظم رهبری (آنچه باید توصیه شود، در حکم اینجانب به جناب آقای سرافراز به تفصیل آمده است. لذا مؤکداً سفارش می‌کنم به برنامه‌ریزی، رعایت راهبردهای کلان، جذب و حفظ و تربیت نیروهای انقلابی و کارآمد و حضور مؤثر در فضای مجازی اهتمام بورزید ) تا دیر نشده ، اقدام کنند.
اقای سرافراز آنچه را نباید می کرد،کرد و آنچه را که انتظار بود ، به موقع انجام نداد و بعدا اگر می خواست هم نتوانست انجام دهد. برای ایشان هم دعا می کنیم.


محمد سعید الصحاف آخرین وزیر اطلاع رسانی و فرهنگ، در زمان حاکمیت رژیم بعث عراق بود . درجریان حمله نظامی آمریکا به عراق که  به سرنگونی صدام حسین منجرشد ،مصاحبه های مطبوعاتی وی در رأس خبرهای خبرگزاریهای مختلف جهان قرار داشت .او دراین مصاحبه ها تا آخرین ساعتهای سقوط بغداد از کنترل اوضاع عراق خبر در دست حکومت وقت خبرمی داد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × پنج =