ذوالفنون سینما و تلویزیون |یادی از استاد اکبر عالمی

رضا محمدیان قمی فرد

ذوالفنون سینما و تلویزیون |یادی از استاد اکبر عالمی | هنرلند | رضا محمدیان قمی فرد | یادداشتی از یک دانشجو برای دکتر عالمی استاد سینما و تلویزیون که آسمانی شد.

گفته می شود مرحوم استاد اکبر عالمی در حال ساختن یک فیلم مستند درباره کرونا بودند که گرفتار کرونا شد و پس از مدت کوتاهی فوت کرد.نمی دانم تا چه حد این خبر صحت داشته باشد اما هرچه باشد اکنون او جزیی از خاطرات نوستالزیک ما شده است.

ایشان استاد ممتاز و ذوالفنون سینما و تلویزیون بود که بی دریغ آنچه می دانست، پدرانه به دانشجویانش آموزش می داد. به کشورمان و به انقلاب دلسوزانه خدمت کرد.

برای ترجمه کتاب لابراتوار مدت  ۱۰ ماه از ساعت ۴ الی ۷ صبح از استراحت خودش گذشت. خوب درس می داد، خوب امتحان می گرفت به گونه ای که امتحاناتش، مکمل آموزشش بود.

شاید این محتوا را نیز دوست داشته باشید

استاد اکبر عالمی در کنار بزرگان هنر

از همه امکانات صوت و  تصویر و وسایل کمک آموزشی به همراه بیان و چهره زیبایش دانشجو را مجذوب خودش می کرد. دانشمند بود. جدیت را با مهربانی تلفیق می کرد. عالم و بی حاشیه و عاقل بود.

اساتید بزرگواری همچون مرحوم طاهری، مرحوم مظاهری، مرحوم جابر عناصری، مرحوم سادات ناصری، مرحوم دشتبان، جناب شهیدی، جناب جهرمی، جناب معالج، جناب حبیب نژاد، جناب فصیحی و جناب مکی و دیگر عزیزان را داشتیم که نام نیکشان در دلهایمان پاینده است.

اما جناب استاد اکیر عالمی با مجموعه روشهایش کامل کننده منش و خلق و خوی دیگر اساتید بود. غافلگیر شدیم. برای آرامش خودش و بردباری خانواده اش دعا می کنیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − دو =