ده روز ،ده سرود -قسمت اول پناه ضعیفان

پیروزی انقلاب شور و حالی را برانگیخت . موجی که عرصه‌های گوناگون را درنورید . عرصه‌هایی چون هنر و فرهنگ . سرودهای ماندگار و خاطره انگیز اوایل انقلاب که هر سال در همین ایام یاداور زمستان ۵۷ است . هر کدام برای خودشان داستانی دارند .

ترانه ی «الله الله تو پناهی بر ضعیفان» را آن سال‌ها جوانی ۱۷ ساله به نام «علی‌هاتفی »خواند . این جوان موسیقی را دوست داشت .

او در دوران دانش آموزی و در اردوهای رامسر ، در مسابقه‌های هنری شرکت کرده بود . آن جا هم با چند موزیسین آشنا شده بود . بعد هم در کاخ جوانان برنامه‌های هفتگی اجرا می‌کرد . وقتی انقلاب پیروز شد ، او به همراه «علی درخشان» و «مسعود هوشمند» ، سرود را ضبط کرد و آن را به رادیو بردند و شورای آن وقت رادیو هم تصویبش کرد . فرصتی برای زنده شدن دوباره ی موسیقی پاپ در رادیو . با شروع جنگ تحمیلی «علی‌هاتفی» مدتی را در جبهه گذراند . تا این که در سال ۱۳۶۲ به بهانه ی تحصیل از ایران رفت و دیگر باز نگشت .

او سال‌هاست که با نام‌هاتف در لس آنجلس ترانه می‌خواند .‌هاتف حالا مردی ۵۴ ساله است . خودش دربار ه ی احساسش موقع اجرای ترانه ی الله الله چنین می‌گوید :

« می‌دانید، این موضوع توامان شده بود با شور ملی. یک شور انقلابی که آن زمان سراسر کشور را فرا گرفته بود. یعنی یک حرکت ۲۰ میلیونی را شاهدش بودید. بعد هم برخورد دولت آن زمان با مردم و به هر صورت جوانانی که جان باختند، به آدم حسی می‌داد مانند یک وظیفه. یک حالتی که خوب، آدم سهیم می‌شد در این حرکت.»
الله الله تا سال‌ها از تلویزیون و رادیو پخش می‌شد . اما بعدترها پخش آن را ممنوع کردند و حمید غلامعلی آن را بازخوانی کرد تا این ملودی خاطره انگیز از یاد نرود .

ممکن است شما دوست داشته باشید
۵ نظرات
 1. ابوالفضل مهداد می گوید

  سلام. قسمت دوم لطفا!

  1. هنرلند می گوید

   حتما .به زودی. منتظرباشید.

 2. ناشناس می گوید

  عالی

 3. محمد می گوید

  لطفا لینک دانلود بگذارید

  1. هنرلند می گوید

   باسلام. به زودی لینک تمام سرودهای این مجموعه را در پست جداگانه ای منتشر خواهیم کرد. اما شما می توانید برای دانلود این سرود از لینک زیر استفاده کنید:
   لینک دانلود سرود «اینک دربهار آزادی»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.