دلایل غیر حرفه ای مدیرکل دفتر سینمای حرفه ای

توقیف 1400 پس از فروش میلیاردی

اکران فیلم «رحمان 1400»،حاصل اتفاقات پشت پرده و زد و بندهاست،نه اشتباه لپی و چاپی!!!

مدیر کل دفتر سینمای حرفه ای سازمان سینمایی در باره اکران فیلم «رحمان 1400» دلایلی را بر زبان آورده* که باورش،حتی برای کودکان زبان باز نکرده نیز سخت است،چه رسد به ریش سپید کرده‌ها و اهالی تیزبین رسانه!
این خنده دار است که فیلمی‌در سینماهای مختلف با اشکال گوناگون نمایش داده شود، آن هم در کشوری که نظارت بر سینمایش تسلط کامل دارد.بی شک علی سرتیپی و تهیه کنندگان با تجربه می‌دانند که باید طبق مقررات عمل کنند،بنابراین امکان ندارد چنین تهیه کنندگانی مرتکب چنین اشتباهی شوند.

عجیب است که بازرسان شما فقط به سینماهایی رفته اند که نسخه مورد تایید ارشاد در آن نمایش داده می‌شد!


«آقای فرجی» مدیرکل دفتر سینمای حرفه ای! تقریباً از همان روزهای اول اکران، گروهی از اهالی رسانه بارها و بارها گفتند و نوشتند در این فیلم اعمال شنیع و گفتار سخیف به نمایش گذاشته شده،چرا آن روز دست روی گوش‌ها و چشم‌های خود گرفته بودید؟چرا خودتان به عنوان مسوول دلسوز به سینماهای نمایش دهنده نرفتید تا به درک حقیقت برسید؟چرا بازرسان را گسیل نکردید؟

آن قدر در باره خزعبلاتی که در فیلم «رحمان 1400» نشان داده می‌شود،مطلب در فضای مجازی و غیر مجازی پخش شد که کودکان تازه متولد شده نیز متوجه قضیه شدند، چگونه است که شما در این یک ماه متوجه نشده اید؟! مگر می‌شود تهیه کننده با تجربه ای متوجه چنین موضوع مهمی‌نشود و نشده باشد؟!

مگر می‌شود کارگردان به دلخواه خود تصمیم بگیرد که نسخه اصلاح نشده را اکران کند، اصلًا مگر اختیار با اوست؟!

آقای فرجی،مگر شما و همکاران تان نسخه اصلاح شده را ندیده و تایید نکرده اید؟شما به فیلم اصلاح شده کد جدید نداده و نمی‌دهید که سالن‌های سینما فقط آن نسخه را نمایش دهند؟ الان که سینماها دیجیتال شده و شما و دوستان تان پزش را می‌دهید!
جناب فرجی!دلایلی که شما و دیگران مطرح کردید،هیچ عقل سلیم و نیمه سلیمی،آن را نپذیرفته و نمی‌پذیرند.اکران این فیلم که پیش بینی می‌شد با این خزعبلات فروش بیشتری خواهد داشت،حاصل اتفاقات پشت پرده و زد و بندهاست،نه اشتباه لپی و چاپی!!!


 

شاید این محتوا را نیز دوست داشته باشید

*سرزمین هنر |بخش سینما | به گزارش روابط عمومی‌سازمان امور سینمایی و سمعی بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌مدیرکل سینمای حرفه ای درباره تاخیر در توقف فیلم سینمایی «رحمان 1400» توضیحاتی ارائه داد.

، مدیرکل دفتر سینمای حرفه ای درباره تاخیر در توقف فیلم «رحمان 1400» گفت: همه فیلم‌های سینمایی که پروانه نمایش می‌گیرند بنای ما بر حرفه ای بودن تهیه کننده و پخش کننده است و تاکید دارم در طول سال‌هایی که در این سمت کار می‌کنم چنین اتفاقی نیافتاده بود و همه تهیه کننده‌ها و پخش کننده‌ها به دلیل اهمیت موضوع قوانین را رعایت می‌کنند.

محمدرضا فرجی ادامه داد: در اکثر سالن‌ها فیلم «رحمان 1400» همان نسخه ای که مورد تایید ما بوده و اصلاحات کامل انجام شده نمایش داده شده است، با توجه به اینکه بازرسان سازمان سینمایی معمولا به صورت تصادفی در سالن‌های سینمایی حضور پیدا می‌کنند متاسفانه در هفته اخیر متوجه شدیم در برخی از سالن‌های سینما نسخه ای که به صورت کامل اصلاح نشده بود اکران شده است.

وی در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه این اشتباه متوجه چه فردی است؟ توضیح داد: فعلا از نظر حقوقی پخش کننده و تهیه کننده باید پاسخگوی این اتفاق باشند و ما هم در حال بررسی این موضوع هستیم.

فرجی تاکید کرد: انتظار ما بر اخلاق حرفه ای بودن تهیه کنندگان ، پخش کنندگان و حتی کارگردان فیلم‌ها در اجرای ضوابط و مقررات و آیین نامه‌های اجرایی مصوب است و سینما نباید به خاطر یک سهل انگاری دچار آسیب شود.

لازم به ذکر است اکران فیلم «رحمان 1400» طبق مفاد ماده 18 آیین نامه نظارت بر نمایش فیلم موقف شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.