درگذشت ناصر تکمیل همایون پژوهشگر تاریخ و جامعه شناس

ناصر تکمیل همایون مورخ، پژوهشگر تاریخ و جامعه شناس چهارشنبه ۲۵ آبان درگذشت.

درگذشت ناصر تکمیل همایون پژوهشگر تاریخ و جامعه شناس|سرزمین هنر|ادبیات

مهر: ناصر تکمیل‌همایون، مورخ و پژوهشگر تاریخ و جامعه‌شناسی، تهران‌پژوه و از چهره‌های ملی، چهارشنبه ۲۵ آبان پس از مدتی بیماری در بیمارستان طالقانی تهران درگذشت.

تکمیل‌همایون زاده ۲۵ آبان ۱۳۱۵ در قزوین بود. در سال‌های پر فراز و نشیب زندگی، علاوه بر اخذ مدرک دکتری تاریخ و جامعه‌شناسی در فرانسه، همواره به عنوان یک کنشگر ملی و مدنی ابتدا در فرانسه و سپس در تهران فعالیت‌های سیاسی خود را پی‌گرفت. وی از دهه ۷۰ به عنوان استاد تاریخ در پژوهشگاه علوم انسانی مشغول به کار شد و نهایتاً با استاد تمامی بازنشسته شد.

شاید این محتوا را نیز دوست داشته باشید

در مراسم بزرگداشت وی که به مناسبت ۸۰ سالگی وی برگزار شد، ده‌ها چهره دانشگاهی، ملی و مذهبی از تلاش‌های علمی، فرهنگی و مدنی از او تقدیر کردند.

او در ماه‌های اخیر که بیماری‌اش شدت یافته بود اصرار داشت که در ایران باشد تا در وطن جان دهد و در خاک وطن آرام گیرد. وی بنا به وصیت خودش در قزوین و در کنار مادرش به خاک سپرده می‌شود.

مراسم وداع با وی در تهران ساعت ۱۰ صبح فردا پنجشنبه ۲۶ آبان در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی واقع در اتوبان کردستان برگزار می‌شود . پیکر ناصر تکمیل همایون صبح جمعه از عالی‌قاپو در قزوین تشییع خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

36 + = 43