جشن تولد استاد شجریان |تهران شهریور۱۳۹۶ |جشن مردمی

جشن تولد استاد شجریان چهارشنبه شب ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ با حضور جمعی از علاقمندان موسیقی و سینما در تهران برگزار شد.

جشن مردمی به مناسبت تولد خسرو آواز ایران

در این جشن که به همت نشر لنجوان و همکاری مجموعه فصلنامه سرزمین هنر و وبسایت هنرلند(honarland.ir)  در سینما عصر جدید برگزار شد ،در آغاز مجری برنامه (کامران فلاحتی) ضمن خوشامد به حضارمتنی شور انگیز این مراسم را ضیافت خاطره ها دانست. ضیافت قدر دانی از اسطوره هایی که افسانه نیستند ، واقع اند و به زندگی ما رنگ هویت می بخشند ، هویتی که با تاریخ ما گره خورده و از با آن زندگی می کنیم و عاشق می شویم.

پخش ربنا و دعا برای سلامتی استاد شجریان

سپس آوای ربنا پخش شد و شرکت کنندگان مراسم برای سلامتی استاد شجریان صلوات فرستادند. سپس  سعید ناظمی غزل جدیدش در وصف خسرو آواز ایران را قرائت کرد که مورد استقبال حاضران قرار گرفت. پس از آن غلامرضا رضایی یکی از شاگردان مکتب استاد قطعه ای آوازی با اشعاری از حافظ اجرا کرد.

سخنان استاد مجید درخشانی

در ادامه  استاد مجید درخشانی در سخنانی از مقام استاد شجریان تقدیر و به عمل آورد. وی در بخشی از سخنان خود گفت:

از اینکه جمعی از علاقمندان فرهنگ و هنر این مراسم را برپا کردند به نوبه خود تشکر می کنم. این نشان دهنده ی علاقه ی مردم کشورمان به هنرمندان محبوبی مانند استاد شجریان است. افسوس که ایشان بیمار هستند و امیدواریم هر چه زودتر شرایط حضورشان در برنامه های هنری فراهم شود.

وی به ذکر خاطراتی از آخرین برنامه هایی پرداخت که در خارج از کشور با استاد شجریان برگزار کرده بودند و گفت استاد شجریان در تمام این سفرها دائم آرزو می کردند که بتوانند برنامه های بهتر از آن را در داخل کشور و برای مردم عزیز ایران انجام دهند.

استاد شجریان ۷۷ ساله شد

کیک تولد استاد شجریان
گزارش تصویری جشن تولد استاد شجریان-۱

کیک تولد ۷۷ سالگی استاد محمدرضا شجریان به دست استاد مجید درخشانی بریده شد و شیرینی این جشن مردمی میان حاضران پخش گردید. در پایان فیلم دلشدگان اثر زنده یاد علی حاتمی در حضور بیش از ۵۰۰ نفر از شرکت کنندگان در این جشن به نمایش در آمد. لازم به یاداوری است که قطعات موسیقی این فیلم به یادماندنی با صدای استاد شجریان خوانده شده است.

گزارش تصویری جشن تولد استاد شجریان به زودی منتشر می شود.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + 7 =