جشنواره کن ۲۰۱۸ با فیلم جدید اصغر فرهادی افتتاح می شود

اختصاصی سرزمین هنر honarland.ir

بنا به اعلام برخی از منابع خبری، هفتاد و یکمین دوره جشنواره فیلم کن با نمایش جدیدترین فیلم اصغر فرهادی افتتاح خواهد شد.

با اعلام رسمی تیری فرمو دبیر جشنواره کن ۲۰۱۸ ،فیلم سینمایی «همه می‌دانند» ساخته جدید اصغر فرهادی به‌عنوان فیلم افتتاحیه هفتاد و یکمین جشنواره فیلم کن  به نمایش درخواهد آمد. در این فیلم که به زبان اسپانیولی ساخته شده، خاویر باردم و پنه‌لوپه کروز به عنوان بازیگران اصلی ایفای نقش می کنند.

این اولین بار است که فیلمی از یک فیلمساز ایرانی به عنوان فیلم افتتاحیه جشنواره فیلم کن به نمایش در می آید.برای سینمای اسپانیا نیز این دومین بار است که فیلمی به زبان اسپانیولی برای افتتاح این جشنواره انتخاب می شود.

سایت indiewire در مقاله ای که ساعتی قبل به قلم«زاک شارف» منتشر کرد به اهمیت انتخاب فیلم همه می دانند برای سینمای ایران و اسپانیا اشاره کرده است. وی در بخش ابتدایی این مقاله نوشته است:

فیلم «همه می دانند» فرهادی دومین فیلم اسپانیایی زبان است که برای افتتاح جشنواره ی فیلم کن انتخاب می شد. این فیلم پس از فیلم ” تربیت بد Bad Education ساخته پدرو آلمودوار( Pedro Almodóvar’s) که در سال ۲۰۰۴  در کن به نمایش در آمد برای افتتاحیه هفتادویکمین دوره جشنواره کن ۲۰۱۸ انتخاب شده است.

فیلم سینمایی «همه می‌دانند» جدیدترین ساخته اصغر فرهادی که در اسپانیا فیلم‌برداری شده، در لیست ۱۰۰ فیلم مورد انتظار سال ۲۰۱۸ جای گرفته است.

بنا به گزارشی که سایت پرشیا دایجست در دی ماه ۱۳۹۶ منتشر کرده بود آورده است که:

شاید این محتوا را نیز دوست داشته باشید

نزدیک کریسمس وب‌سایت پلی‌لیست مانند تمام انجمن‌ها و وب‌سایت‌های دیگر بهترین‌های ۲۰۱۷ از نگاه خود را در بخش‌های اصلی انتخاب کرد. پنج انتخاب برتر سال پلی‌لیست شامل «لیدی برد»، «دانکرک»، «پروژه فلوریدا»، «شکل آب» و «بلید رانر ۲۰۴۹» است.

اما در بخشی دیگر، این وب‌سایت از ۱۰۰ فیلم مورد انتظار سال ۲۰۱۸ نام برده که نکته جذاب این فهرست قرار داشتن «همه می‌دانند» اصغر فرهادی در رتبه ۱۲ این لیست است. طرح ساخت فیلم «همه مى‌دانند» در اسپانیا، چهار سال پیش آغاز شد و فرهادى تحقیق و نگارش داستان را از همان زمان شروع کرد. با این حال ساخت فیلم «فروشنده» در ایران، روند نگارش فیلم‌نامه «همه می‌دانند» را موقتا متوقف کرد تا فیلمساز ایرانی پس از دریافت دومین اسکار، هشتمین فیلم سینمایی خود را در اسپانیا مقابل دوربین ببرد.

 

فیلم جدید اصغر فرهادی برای نخستین بار در نهم ماه مه ۲۰۱۸ به روی پرده خواهد رفت. طبق برنامه ریزی‌ها فیلم جدید فرهادی در جشنواره فیلم کن شرکت خواهد کرد.

داستان این فیلم مربوط به دختری به نام کارولینا است که برای دیدار فامیلش به دهکده زادگاه خود در اسپانیا برگشته است. اما در این اجتماع فامیلی دختر بچه‌ای گم می‌شود و ماجرا ابعاد دیگری به خود می‌گیرد.

فرهادی درباره دلیل ساخت فیلم «همه می‌دانند» گفت: «منشا ساخت این فیلم به سفری برمی‌گردد که ۱۲ سال پیش به جنوب اسپانیا داشتم و هنگامی بود که خیابان ها پر از تصاویر یک دختر بچه گم شده بود که او را به گروگان گرفته بودند.»

پنه لوپه کروز، خاویر باردم، ریکاردو دارین و… در فیلم جدید فرهادی به ایفای نقش پرداخته اند و در افتتاحیه جشنواره کن ۲۰۱۸ به نمایش درخواهد آمد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + 17 =