مجدالدین معلمی:بستر فروش آثار هنری برای هنرمندان ایجاد می‌شود

معاون هنری حوزه هنری از ایجاد موسسه‌ای با وظیفه آماد‌ه‌سازی بستری برای فروش آثار فاخر هنرمندان خبر داد.

مجدالدین معلمی:بستر فروش آثار هنری برای هنرمندان ایجاد می‌شود|سرزمین هنر|هنرهای تجسمی

مجدالدین معلمی در سومین روز از نشست رؤسای مراکز استانی ضمن تقدیر از فعالیت‌های سازمان سینمایی بیان کرد: حوزه هنری در سال‌های گذشته‌ فیلم‌ های بسیاری را تولید کرده‌است که به دلایل مختلف همراه با این فیلم‌ها برند حوزه هنری دیده نشده‌است، اما در سال ۱۴۰۰ با حضور پررنگ سازمان سینمایی سوره در جشنواره فیلم فجر اتفاقات خوبی رخ رقم خورد که امیدواریم استمرار داشته‌ باشد.

معاون هنری حوزه هنری با بیان این نکته که یکی از مأموریت‌های اصلی معاونت هنری ابتدای شکل‌گیری تولید آثار فاخر و خوب بوده‌است افزود: تولید کار ضعیف کل حوزه هنری را زیر سوال می‌برد و نباید این اتفاق رخ بدهد؛ کیفیت را نباید فدای کمیت کرد، تولید خوب باعث می‌شود خانواده‌ حوزه هنری در همه کشور سرش را بالا بگیرد.

وی در ادامه تصریح کرد: کار خوب چهار ویژگی دارد؛ به لحاظ مضمونی به‌روز است، خلاقیت محتوایی دارد، از لحاظ فنی و تکنیکی عالی است و توانایی جذب مخاطب دارد.

روزی دو محفل و یا جشنواره در حوزه هنری درحال برگزاری است

مجدالدین معلمی با اشاره به تحولی که در رویکرد‌های معاونت هنری ایجاد شده‌است تأکید کرد: به طور میانگین روزی دو محفل و یا جشنواره در حوزه هنری درحال برگزاری است ،اما بسیاری از آنها تأثیر اجتماعی نداشتند بر همین اساس رویکرد ما در این معاونت اضافه کردن واحدی است که بتواند به تولیدات، محافل و جشنواره‌های ما در قالب‌های مختلف ضریب رسانه‌ای بدهد.

وی در ادامه گفت: رویکرد دوم ما ایجاد موسسه‌ای بر محور اقتصاد هنر و با وظیفه آماده سازی بستری برای فروش آثار فاخر هنرمندان متعهد به طور ویژه در حوزه هنری تجسمی است.

مجدالدین معلمی توجه ویژه به استان‌ها لازم دانست و توضیح داد: صندوق حمایت از تولیدات استانی با مشارکت معاونت هنری و معاونت راهبری استان‌ها شکل می‌گیرد که تولیدات فاخر و خوب مراکز استانی به شرط تایید در شورای کارشناسی می‌توانند از آن برخوردار بشوند.

او با اشاره به تأثیر منفی کرونا و هزینه‌های مالی سنگین بر برگزاری رویداد‌ها و جشنواره‌های ملی حوزه هنری بیان کرد: این آمادگی وجود دارد که رویدادها و جشنواره‌های بزرگ و ملی را به استان‌ها واگذار کنیم اما ظرفیت ایجاد جشنواره جدید به هیچ وجه وجود ندارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

+ 53 = 55