برای نوری کسرایی بازیگر فیلم تنگسیر که در تنهایی درگذشت

نوری کسرایی* شنبه ۲۱ دی‌ماه ۱۳۹۸ در خلوت خانه خود در تهران از دنیا رفت. پیکر بی‌جان وی دو روز بعد توسط ماموران پلیس و آتش‌نشانی کشف شد.
نوری کسرایی را قدیمی ها می شناسند و نسل جدید یا او را نمی شناسد و یا آشنایی مختصری با کارنامه هنری وی دارند.
ماشاءالله این همه بازیگر و کارگردان جوان و کهنسال مدعی بشردوستی داریم که مدام پرچم های اعتراض شان بلند است و دم از انسانیت می زنند،اما در چنین مواقعی هرگز حضور ندارند!
درگذشت بازیگران و هنرمندانی مانند نوری کسرایی در غربت و تنهایی بسیار دردآور است. از این گونه اتفاقات تلخ بسیار افتاده است و در سایه غفلت برخی بازیگران و آماده به یراقان سلفی، باز هم خواهد افتاد.
مدیران دولتی یا غفلت می کنند و یا به خاطر مسائلی خود را کنار می کشند، اما چرا بازیگران و مدعیان حمایت از هنرمندان سراغی از امثال نوری کسرایی نگرفته و نمی گیرند؟!

شاید این محتوا را نیز دوست داشته باشید

بی شک بسیاری که ادعای بازیگری شان صفحه های مجازی را پر کرده، اصلاً با بازیگران قدیمی سینمای ایران آشنا نیستند، مگر آنانی را که هنوز با آخرین رمق های شان مقابل دوربین شبکه های ماهواره ای عرض اندام می کنند.
شنیدن چنین درگذشت هایی واقعاً دردناک است و دل آدم از دست اهالی خانه سینما و آنانی که خود را بازیگر و هنرمند می دانند می گیرد!


*وی در سال ۱۳۴۹ با فیلم پنجره ساختهٔ جلال مقدم به سینما معرفی شد او در فیلم‌های نسبتاً متفاوت و غیر کلیشه‌ای بازی کرده‌است که برخی از آنها جزو مهمترین فیلم‌های موج نوی سینمای ایران به‌شمار می‌آیند؛ از جمله تنگنا و تنگسیر از ساخته‌های امیر نادری، مسلخ ساختهٔ هادی صابر، شازده احتجاب ساختهٔ بهمن فرمان‌آرا و شام آخر ساختهٔ شهیار قنبری.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − 11 =