بدون تاریخ بدون امضا | برنده دو جایزه از جشنواره فیلم ونیز

بدون تاریخ بدون امضا در جشنواره ونیز خوش درخشید و موفق شد دو جایزه ی مهم در بخش افق نو جشنواره ی بین المللی فیلم ونیز را به خود اختصاص دهد. این نوشته ی کوتاه مروری دارد بر این حضور درخشان فیلم بدون تاریخ بدون امضا

نوید جشنواره فیلم ونیز

شب گذشته خبرهای خوشی از ونیز به گوش می‌رسید خبرهایی از جنس فیلم و سینما و بامداد امروز یکشنبه همه ی اهالی هنر از این نویدهای خوب باخبر شدند. هیئت داوران جشنواره بین المللی فیلم ونیز نوید محمدزاده را به عنوان بهترین بازیگر بخش افق نو هفتاد و چهارمین جشنواره فیلم ونیز انتخاب کردند. نوید محمد زاده بازیگر جوان و با استعداد سینما که کار خود را از تئاتر آغاز کرده است اولین بازی قابل توجه خود را در فیلم توقیف شده ” عصبانی نیستم ” ایفا کرد فیلمی‌که نشان داد پدیده ی جدیدی در بازیگری سینمای ایران در حال شکفتن است. نوید محمد زاده نه چشمانی رنگی داشت و نه اندامی‌مانکن وار اما  او یک بازیگر فی ذاته هنرمند بود که به خوبی از ایفای نقش یک دانشجوی شهرستانی ستاره دار در داستانی که رضا درمیشیان در فضایی رمانتیک تنیده بود  برآمد. بازی‌های دیگر او نیز بیش از آنکه مورد توجه داوران جشنواره فیلم فجر واقع شود با استقبال تماشاگران و منتقدان مواجه بود. با این حال وی دیشب به موفقیت بزرگی دست یافت و تندیس شیر جشنواره ونیز را به دست گرفت.

شاید این محتوا را نیز دوست داشته باشید

بهترین خبر جشنواره ونیز برای سینمای ایران

در حالی که شنبه شب جای خود را به بامداد یکشنبه می‌داد، داوران جشنواره ونیز یک تندیس دیگر را به دست کارگردان همین فیلم ، وحید جلیلوند دادند؛ وقتی که نام او را به عنوان بهترین کارگردان بخش افقهای نوی هفتاد و چهارمین جشنواره فیلم ونیز معرفی کردند. جلیلوند در سخنان کوتاهی در این مراسم جایزه ی خود را به برادرش علی جلیلوند که تهیه کنندگی فیلم را برعهده داشت تقدیم کرد. لازم به یاداوری است که وحید جلیلوند دربهمن 1395 نیز موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر برای کارگردانی همین فیلم بدون تاریخ، بدون امضا شده بود.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.