با وقار و هنرمند،مثل ژاله علو

ژاله علو

دنیای هنر پر است از هنرمندانی که با هنر خویش برای مردم هنرنمایی کرده و به جایگاهی که می خواسته اند رسیده اند.چهره بسیاری از هنرمندان را مردم نمی شناسند،اما با آثارشان آشنا هستند.دنیای تصویر و صدا، جهانی متفاوت با هنرهای دیگر دارند.

افرادی در این عرصه فعالیت می کنند که هم صدای شان برای مردم آشناست و هم تصویرشان

هنرمندانی که در عرصه تصویر و صدا فعال هستند برای مخاطبان آشناترند، عده ای را با تصویر به یاد می آورند و گروهی را با صدا، اما افراد دیگری نیز در این عرصه فعالیت می کنند که هم صدای شان برای مردم آشناست و هم تصویرشان.بازیگران زیادی در سینما و تلویزیون های جهان و ایران فعالیت می کنند که مورد توجه مخاطبان هستند، اما برخی از آنان به خاطر وقاری که در پندار، گفتار و کردارشان وجود دارد برای همه قابل احترام هستند.

او همیشه سن و سال را به سخره گرفته

یکی از این هنرمندان باوقار و احترام آفرین ژاله علو بانوی دوست داشتنی و همیشه موفق است.سال هاست که این استاد فن در عرصه های سینما، تلویزیون و رادیو فعال است.او همیشه سن و سال را به سخره گرفته و با تمام توانی که دارد هنوز می خواهد و می تواند هنرنمایی کند.

کسی توان رقابت با او را نداشت

بانو ژاله علو، هم از لحاظ فیزیکی و هم هنری بر بسیاری از هنرپیشه های سال های دور و نزدیک ایران برتری چشمگیر داشت و دارد، اما هرگز نخواست و نمی خواهد خارج از اصولی که به آن اعتقاد دارد و زندگی کرده است عمل کند، بی شک اگر می خواست کسی توان رقابت با او را نداشت.
صدایش ویژگی خاصی دارد، ترکیبی از صلابت و لطافت، درست مانند وجود نازنین خودش.اگر اخم کند شیرزنی قوی می شود که کسی توان ندارد مقابلش بایستد و اگر رحم کند، مادری مهربان می شود که مهرش به دل همه می افتد.

صدای ژاله علو از جنس دیگری است

بانوان هنرمند زیادی در ایران داشتیم و داریم که صدایی گیرا و زیبا داشته و دارند، اما صدای ژاله علو از جنس دیگری است، لطفی خداوندی.
سال هاست با شعر و ادبیات مانوس هستم و خوانش غزلیات حافظ  را از دهان بسیاری از ادبا و هنرمندان شنیده ام، اما وقتی بانو علو دیوان حافظ را در دست می گیرد و غزلی می خواند، تمام وجودم را درگیر مصرع به مصرع غزل کرده و موجب می شود، حافظ را بیش از پیش بشناسم و از اشعارش لذت ببرم.
امیدواریم این بانوی بزرگوار، باوقار و خستگی ناپذیر ، قامتش همچنان قائم و صدایش همواره ثاقب باشد.
ژاله علو در آسمان ادب و هنر از ستاره هایی است که همواره درخشیده و خواهد درخشید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 4 =