اصغر فرهادی جشنواره کن ۲۰۱۷ را افتتاح کرد

اصغر فرهادی با سخنانی کوتاه هفتادمین دوره جشنواره بین المللی فیلم کن را رسما افتتاح کرد.

به گزارش ایسنا، فرهادی با حضور روی سن جشنواره فیلم کن به زبان انگلیسی گفت: به هفتادمین جشنواره فیلم کن خوش آمدید، جایی که فرهنگ‌ها با احترام متقابل با یکدیگر به زبان سینما گفتگو می‌کنند. برای شما ۱۲ روز سرشار از شور و شوق گفتگو و لحظات به یاد ماندنی آرزو می کنم. ۱۲ روز برای کشف فیلم‌هایی که شما را به فکر درباره شرایط انسانی امروز وامی‌دارد. به هفتادمین جشنواره فیلم کن خوش آمدید.

«لی لی رز پاپ» فرزند ۱۹ ساله «جانی دپ» بازیگر معروف هالیوودی نیز به عنوان نماد جوانی در کنار اصغر فرهادی برای افتتاح رسمی جشنواره کن حضور داشت.

شاید این محتوا را نیز دوست داشته باشید
اصغر فرهادی جشنواره کن ۲۰۱۷۲۰۱۷

فیلم «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی سال گذشته دو جایزه بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر مرد (شهاب حسینی) را از جشنواره معتبر کن را کسب کرد. هفتادمین جشنواره فیلم کن از تاریخ ۱۷ تا ۲۸ می (۲۷ اردیبهشت تا ۷ خرداد) در کن فرانسه برگزار می‌شود و امسال «پدرو آلمادوار» ریاست هیئت داوران بخش رقابتی را بر عهده دارد.

در حالی که گفته می شد ایران امسال دو نماینده بیشتر در جشنواره کن نخواهد داشت با اعلام رسمی فیلمهای راه یافته به بخشهای مختلف کن مشخص شد امسال ۵ فیلم از فیلمسازان ایرانی در بخشهای رقابتی و دو فیلم در بخش غیر رقابتی شرکت خواهد داشت.

بر اساس این اعلام، تازه‌ترین فیلم محمد رسول اف با نام «لرد» در بخش نوعی نگاه هفتادمین دوره جشنواره کن پذیرفته شده است. داستان فیلم لرد درباره مردی روستائی است که برای حفظ مزرعه خود با مشکلات ناشی از فساد اداری دست و پنجه نرم می کند.

آناهیتا قزوینی زاده که با فیلم کوتاهش به نام «سوزن» برنده جایزه سینه فونداسیون در جشنواره کن سال ۲۰۱۳ شده بود و بدین ترتیب طبق قوانین این جشنواره حضور اولین فیلم بلندش در یکی از بخش‌های جشنواره کن حتمی بود، با فیلم «آنها» در بخش اکران ویژه حضور خواهد داشت.

فیلم «۲۴ فریم»، اثر نمایش داده نشده عباس کیارستمی هم در بخش ویژه هفتادمین سالگرد جشنواره نمایش خواهد داشت.

اما در بخش مسابقه فیلم کوتاه فیلمی از ایران با نام «وقت ناهار» ساخته علیرضا قاسمی برای دریافت نخل طلای این بخش با هشت فیلم دیگر که از بین نزدیک به پنج هزار فیلم کوتاه انتخاب شده اند رقابت خواهد کرد.

 اصغر فرهادی جشنواره کن را در حالی افتتاح کرد که سال گذشته ترانه علیدوستی و شهاب حسینی نیز او را در این جشنواره همراهی می کردند.

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + 19 =