ارمغان اردیبهشت ۱۴۰۰ | جشن تولد هشتاد و یکمین سال تولد رادیو در ایران

 ارمغان اردیبهشت ۱۴۰۰ همزمان با ماه مبارک رمضان، با حضور مجازی پیشکسوتان و دوستداران رادیو هشتاد و یکمین زادروز رادیو در ایران را جشن می گیرد.

ارمغان اردیبهشت ۱۴۰۰ | مؤسسه ی فرهنگی هنری «پژوهندگان امید سرزمین هنر» جشن تولد هشتاد و یکمین سال تولد رادیو در ایران را  در روزهای جمعه سوم و  شنبه چهارم  اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ به صورت مجازی در صفحه ی اینستاگرام سرزمین هنر برگزار خواهد کرد.

هشتاد و یک سالگی رادیو با ارمغان اردیبهشت ۱۴۰۰

علیرضادباغ مدیر مسرل این مؤسسه و دبیر برگزاری پنجمین جشن ارمغان اردیبهشت اعلام کرد:
رادیو اولین رسانه ی فراگیر مردمی در ایران در اردیبهشت سال ۱۳۱۹ پا به عرصه ی رسانه ای کشورمان گذاشت، و اینک در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ هشتاد و یک ساله می شود. ما در مؤسسه فرهنگی هنری «پژوهندگان امید سرزمین هنر» همچون سالهای قبل درصدد برگزاری جشن تولد رادیو در ایران هستیم. سالهای قبل این جشن در فرهنگسرای ارسباران با حضور دوستداران رادیو و نسل جدید و قدیم این رسانه برگزار می شد اما سال گذشته با فراگیری کرونا در جهان مجبور به برگزاری آن به صورت مجازی شدیم.

پیک چهارم کرونا و درگذشتگان رادیو

متأسفانه با شیوع پیک چهارم کرونا در ایران، اردیبهشت ۱۴۰۰ برای حفظ آیین نامه های بهداشتی از اجرای حضوری این برنامه معذوریم و این جشن را درفضای مجازی و بر بستر اینستاگرام برگزار خواهیم کرد.
وی با توضیح اینکه در سال گذشته دوستان زیادی از رادیو را به دلایل گوناگون از دست دادیم به تقارن این جشن با ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت : رادیو و ماه مبارک رمضان دو پیوند ناگسستنی با یکدیگر در ایران یافته اند به نحوی که مردم عزیز کشورمان به خصوص در سحرهای این ماه با رادیو انس ویژه ای دارند.متأسفانه کرونا سال گذشته یکی از محبوبترین گویندگان سحر ماه مبارک رمضان را از ما گرفت.

مرحوم حسین نورشاهی که سالیان سال با صدای گرم خود با سحرخیزان همراه و همکلام بود یکی از دهها هنرمندی بود که به این بیماری مبتلا شد و ما را تنها گذاشت. همچنین مهندس فتحی پور کارشناس مجری برنامه های قرآنی رادیو نیز امسال دیکر در میان مانیست و هنرمندان رادیو همچون دیگر هموطنان عزیزمان سختی های این روزها را تحمل می کنند اما درصدد هستیم نگذاریم خاطره ی شیرین تولد رادیو در ایران از ذهنها محو شود.

مهمانان پنجمین ارمغان اردیبهشت ۱۴۰۰

این جشن از ساعت ۲۱ روز شنبه ۴ اردیبهشت در صفحه ی رسمی سرزمین هنر(هنرلند) به نشانی instagrm.com/honarland برگزار می شود.در این جشن با دعوت از هنرمندان پیشکسوت رادیو خاطرات این رسانه مرور می شود و همه ی علاقمندان می توانند با حضورشان بررونق آن بیفزایند.

در جشن امسال که قرار است معاون صدای جمهوری اسلامی ایران نیز در آن حضور داشته باشد، هنرمندانی نظیر داود جمشیدی، علیرضا معینی، جمال الدین منبری، سهیل محمودی و… به طور مستقیم با دوستداران رادیو گفتگو خواهند کرد.
در طلیعه ی این روز فرخنده در شامگاه سوم اردیبهشت۱۴۰۰ نیز با گرامیداشت یاد درگذشتگان رادیو در همین صفحه به استقبال جشن ارمغان اردیبهشت خواهیم رفت.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × دو =