آخرین وضعیت سلامت «عباس کیارستمی»

خبرهای ناگوار از وضع سلامتی «عباس کیارستمی» به گوش می رسد. خبرگزاری ایسنا امروز ۱۴ فروردین به نقل از مشاور وزیر بهداشت نوشت که کارگردان مشهور سینمای ایران از سرطان دستگاه گوارش رنج می‌برد .

دکتر عباس زارع‌نژاد، رییس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت با اشاره به پیگیری‌های انجام شده درباره روند درمانی کیارستمی، گفت: پس از اطلاع از بیماری و بستری این کارگردان ارزنده کشورمان در یکی از بیمارستان‌های خصوصی تهران، وزیر بهداشت به عیادت وی رفت و از نزدیک در جریان روند درمانی وی قرار گرفت.وی افزود: به دستور وزیر بهداشت، تیمی از اساتید مجرب به سرپرستی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران، مسوول رسیدگی به درمان وی شدند. البته پیش از آن هم اقدامات درمانی لازم برای کیارستمی انجام شده بود.

مشاور وزیر بهداشت در پایان با بیان اینکه به لحاظ جسمی در شرایط سختی است گفت: امیدواریم دستگاه‌های مسوول در مورد شخصیت‌های هنری احساس مسوولیت بیشتری داشته باشند. وزارت بهداشت از زمانی که از وضعیت کیارستمی مطلع شد، در بالاترین سطح بر بالین وی حاضر و دستورات و اقدامات لازم برای درمان وی را انجام داد.

این اولین بار است که به طور رسمی سرطان عامل بیماری «عباس کیارستمی » معرفی می شود.

«هنرلند» برای این هنرمند برجسته کشورمان آرزوی سلامتی وشفای عاجل دارد ودرباره ایشان مطالب ویژه ای منتشر خواهد کرد.


شاید این محتوا را نیز دوست داشته باشید

به روز  رسانی خبر:دوشنبه ۱۶ فروردین:

قائم مقام وزیر بهداشت درباره آخرین وضعیت جسمی و درمانی “عباس کیارستمی” گفت: طبق نتیجه پاتولوژی وی که دیروز نهایی شد، بیماری وی زائده بدخیمی نیست و اگر این مرحله را رد کند، جای نگرانی برای وی وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر ایرج حریرچی درباره وضعیت کیارستمی که از چندی پیش در بیمارستان بستری شده است، گفت: وزیر بهداشت ۱۳ فروردین ماه از این کارگردان کشورمان عیادت و با پزشکان‌شان صحبت کردند.

وی افزود: روز گذشته نیز هیاتی متشکل از دکتر ایرج فاضل، دکتر ظفرقندی و بنده جلسه‌ای طولانی با تیم پزشکی و سپس خانواده کیارستمی داشتیم و شرایط‌شان را به صورت کامل مورد بررسی قرار دادیم. تیم کاملی از نظر پزشکی و تجهیزاتی برای این هنرمند ارزشمند کشورمان در نظر گرفته شده است. بنابراین امیدواریم این کارگردان کشورمان که از سرمایه‌های کشور هستند، سلامتش را بازیابد.

وی افزود: در حال حاضر پزشکی و درمان‌های آن در همه دنیا عوارض زیادی را بر جا می‌گذارد. برای کیارستمی نیز عوارض متعددی پیش آمده بود، اما در حال حاضر وی مقداری از شرایط بحرانی خارج شده‌ است. همچنین طبق نتیجه پاتولوژی وی که دیروز نهایی شد، بیماری وی زائده بدخیمی نیست و اگر این مرحله را رد کند، جای نگرانی برای وی وجود ندارد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. لیلا می گوید

    با این اب و هوا با این تغذیه ها هممون سرطان میگیریم تو ایران هیچ چیز سالمی وجود نداره خدا به دادمون برسه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + 20 =